Albert Flórián emblematikus, csípőre tett kézmozdulatát örökítette meg a kortárs magyar művészet egyik meghatározó alakja, a ferencvárosi stadion előtt készült, hatalmas méretű sasszobor megalkotója, Szőke Gábor Miklós. Az egyetlen magyar aranylabdáson hátulnézetben egy 9-es mez látható csípőre tett angyalszárnyakkal, ha szembefordulunk vele, akkor a koronás címerrel díszített válogatott mezben feszít. Ezt a mezt viselte Albert Flórián 2000-ben a sydney-i olimpia díszvendégeként. Az installáció a tervek szerint a Ferencváros stadionjában, a Groupama Arénában is látható lesz majd.
Az avatóünnepségen Feledy Balázs művészettörténész méltatta az alkotást, a József Attila Színház művésze, Újréti László és Hegyi Iván sportújságíró emlékezett a Császárra, az 1967-es esztendő aranylabdás labdarúgójára.
A Hungarikon-sorozat tulajdonosa, Kárpáti Tamás tájékoztatta az MNO-t, hogy jelenleg Grosics Gyula meze, Zsolnay Vilmos kemencelapátja, Pege Aladár bőgővonója és Szőnyi István ecsetjei láthatóak a Hilton Icon-termében. A nagy sikerű, világot járt Hungarikon-gyűjtemény első darabja Barcsay Jenő ecsetje volt, többek között Puskás Ferenc cipője, Sir George Solti karmesteri pálcája és Kodály Zoltán metronómja is a sorozat tagja. Az Albert Flóriánról mintázott, A 9-es számú őrangyal című darab a 125. Hungarikon-alkotás a sorban.