Cseh László nem dönthetett Kiss László sorsáról

A klasszist nem hívták meg az úszószövetség ülésére, míg Hosszú Katinka nem kíván nyilatkozni.

2016. 04. 07. 12:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cseh László saját Facebook-oldalán tudatta a világgal, hogy a híresztelésekkel ellentétben nem vett részt az úszószövetség szerdai elnökségi ülésén. A grémium a jelenlegi úszókapitány, az 1960-as években csoportosan elkövetett szexuális erőszak miatt elítélt Kiss László sorsáról határozott.

A világbajnok úszó bejegyzése: „A Magyar Úszó Szövetség vezetősége 2016. 04. 06-án megbeszélést tartott, erre meghívót nem kaptam, ezért tévesek azok a sajtóban megjelent információk, hogy részt vettem volna a megbeszélésen.”

Cseh Lászlót telefonon érte utol az MNO. Arra a kérdésre, hogy ha meghívót kap az elnökségi ülésre, vajon támogatja-e Kiss Lászlót, így válaszolt: „Jó kérdés, nem tudom. De elképzelhető, hogy később lesz mondandóm az ügyben ”

A jelenlegi legjobb magyar úszónő, Hosszú Katinka jelenleg az Egyesült Államokban készül. Az MNO megkérdezte a versenyző kommunikációs stábját, de azt a tájékoztatást kaptuk, hogy Hosszú nem kíván megnyilvánulni a Kiss László-ügyben.

„Elismerem Kiss László úszósportért tett érdemeit, de felháborítónak találom, hogy a csoportosan elkövetett szexuális erőszakos bűncselekménye után minden következmények nélkül dolgozhat a magyar úszósportban” – mondta portálunknak Szinovszki Léna, aki aláírásgyűjtést indított Kiss László és Gyárfás Tamás lemondásáért. A petíció értelmi szerzője korábban maga is úszott, „hirtelen felindulásból” rakta ki a petíciót, véleménye szerint erre nem is lett volna szükség, ha Kiss önként lemond a tisztségéről. Ha ez megtörtént volna a múltban, akkor ilyen kínos ügy nem kerülhetett volna nyilvánosságra.

A Petíciók.hu idézi a Magyar Úszó Szövetség szerdai állásfoglalását: „Akik a magyar sportban, ezen belül a honi úszó életben tevékenykednek, mindannyian hallottak arról, hogy Kiss Lászlóval szemben 55 évvel ezelőtt milyen ítélet született.”

Ezért követeli Szinovszki, hogy Kiss László és Gyárfás Tamás mondjon le tisztségéről. Eddig több mint kétezer ember írta alá a petíciót.

Összefoglaljuk, mik a botrányos ügy főbb fejleményei:

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.