A taorendszer 2011-es bevezetése óta már 521,8 milliárd forintot utaltak a nyereséges cégek a költségvetés helyett a sportklubok és szövetségek számlájára – ez derül ki a szövetségek adataiból, amelyeket a 24.hu kért ki.
Az összeg 80 százaléka (416 milliárd forint) az egyesületeket gazdagította, míg a szövetségek 105,8 milliárdnak örülhettek.
A portál azt írja, a támogatási rendszer legnagyobb kedvezményezettje továbbra is a futball. A közvetett állami támogatásnak minősülő taopénzek több mint 40 százaléka a labdarúgás finanszírozására ment, összesen 228,6 milliárd forint a Magyar Labdarúgó Szövetség adatai szerint. Ráadásul ez a már lehívott összeg, az MLSZ összesítése szerint az egyesületek 379,3 milliárd forint összegben kértek támogatást. Ebből 196,7 milliárd forintot hagytak jóvá – ez az igényelt összeg 52 százaléka –, és 163 milliárd forintot, a jóváhagyott pénz 83 százalékát hívták le a pályázók, amihez még hozzájön az MLSZ programjain keresztül felhasznált 66 milliárd.
Kiderült az is, hogy
A taorendszerrel továbbra is a Felcsút jár a legjobban: a kormányfő falujának klubja rekordévet zárt, csak tavaly 3,6 milliárd forintnál is több társaságiadó-bevétel gazdagította az egyesület mögött álló alapítványt, amely hét év alatt így már 17,6 milliárd forinthoz jutott – a kilétüket gondosan titkoló – vállalkozásoktól.
A Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítványnak jutó támogatás nagyjából a négyszerese annak a 4,7 milliárd forintnak, amit a magyar sport másik zászlóshajója, az idei gyenge szereplés ellenére nemzetközi mércével értelmezhető eredményeket elérő veszprémi kézilabdaklub szerzett (nagyobb részt az egyesületet működtető zrt., kisebb részt az utánpótlás-akadémia révén) – írja a 24.hu.