Mozgalmas holt szezon után izgalmas főszezon

A hét végén rajtoló olasz bajnokság favoritjai közül négy csapat is edzőt cserélt a nyáron. Kérdéses, hogy mire lehet képes Maurizio Sarri a zebrákkal.

2019. 08. 23. 11:48
Juventus FC vs Tottenham Hotspur
Gianluigi Buffon visszatért a Juventus kapujába Fotó: MTI/EPA/Wallace Woon
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megoszlanak a vélemények arról, vajon kitől származik a „győzelem nem fontos, hanem az egyetlen dolog, ami számít a futballban” mondás. Egyesek Sir Alex Fergusontól eredeztetik, Olaszországban Giampiero Bonipertinek tulajdonítják. A megállapítás érvényes a Juventusra.

Massimiliano Allegri ötéves regnálása során nem a tetszetős, inkább az eredményes futball volt a jellemző Torinóban: a Juve legutóbbi nyolc megnyert scudettójából öt a sokat kritizált edző nevéhez fűződik. A nyáron Allegrinek mennie kellett, mert a Juve a Bajnokok Ligájában már a negyeddöntőben búcsúzott. Utóda, a Chelsea-től érkező Maurizio Sarri védjegye a támadófutball, kérdés, hogy ez mennyire lesz kifizetődő a Juventusnál a hét végén kezdődő bajnokságban. A láncdohányos edzőt rosszakarói már most Gigi Maifredihez hasonlítják, aki az 1990–91-es szezonban a Toto Schillaccival és Roberto Baggióval fémjelzett csapatot csak a hetedik helyre tudta behozni. Ő a szépségre ment…

A Juventus kerete tovább erősödött a nyáron: az Ajaxtól megvásárolt fiatal Matthijs de Ligt Leonardo Bonuccit szoríthatja ki a védelemből. Az ingyen megszerzett Adrien Rabiot és Aaron Ramsey középpályás duó Fabio Paratici sportigazgató munkáját dicséri. Egyéves párizsi kitérő után visszatért az Öreg Hölgyhöz a legendás kapus, Gianluigi Buffon. Összehozták a Juventust Mauro Icardival és Neymarral is, az átigazolási szezon végéig bármi előfordulhat. Gyengülni biztosan nem fog a címvédő.

Gianluigi Buffon visszatért a Juventus kapujába
Fotó: MTI/EPA/Wallace Woon

Az előző szezon ezüstérmese, a Napoli legnagyobb erénye az állandóság: szinte változatlan kerettel és Carlo Ancelottival a kispadon kezdi az új szezont. Milánóban és Rómában felbolydult a méhkas: az Inter, a Milan és a Roma is elküldte a korábbi edzőjét. Antonio Conte dolga lesz gatyába rázni az Intert, a korábban a Juventusszal és a Chelsea-vel is bajnokságot nyert edző nagytakarítást tartott az öltözőben: Radja Nainggolan és Ivan Perisic már eligazolt, a csapatkapitány Icardi távozása órák kérdése. Érkezett többek között az Atlético Madridból ismert, uruguayi, vb-negyedik Diego Godín és a Manchester United belga centere, Romelu Lukaku.

Milánó piros-fekete oldalán is zajlott az élet a nyáron, a játékosként klubikon, edzőként erős közepes Gennaro Gattuso helyett immár az előző három szezonban a Samp­doriával alkotó Marco Giampaolo irányít. Rómában Eusebio Di Francescót a Sahtar Donyecktől érkező Paulo Fonseca váltotta, a keret úgy, ahogy egyben maradt, a fővárosi drukkereknek hiányozni fog Daniele De Rossi, aki Argentínába, a Boca Juniorshoz igazolt.

Vénségére kipróbálja a Serie A légkörét Franck Ribéry. A Bayern Münchennel mindent megnyert francia szélsőt korábbi csapattársa, Luca Toni beszélte rá, hogy 36 évesen a Fiorentinában folytassa a karrierjét. Nem tudjuk, ki volt a ludas Mario Balotelli bresciai szerződésében, az olasz futball meg nem értett alakja hosszas útkeresés (Inter, Manchester City, Milan, Liverpool, Nice, Marseille) után tér vissza Olaszországba.

A ma kezdődő bajnokságban nem látunk magyarokat a Serie A-ban: Nagy Ádám elhagyta a Bolognát, a Genoa pedig kölcsönadta Schäfer Andrást a másodosztályú Chievónak.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.