A sportvezető arról is beszélt, hogy a válogatott a labdarúgás kirakata, amelyre büszkék lehet, az igazi álom pedig az lenne, ha sorozatban két Európa-bajnokság után a világbajnokságra is kijutna. Megjegyezte, remélhetőleg az NB I-ben már a következő idényben bevezetik a videóbírót (VAR), a bajnokságokban jelentősen nőnek majd a díjazások, illetve szót ejtett a bajnokságok lebonyolításának az esetleges átalakításáról is.
Csányi az elnöksége 11 éve során elért legnagyobb eredmények ismertetésével kezdte a beszédét, melyben kiemelte a stabil feltételrendszer kialakítását, az – Európában is páratlan infrastruktúra-fejlesztést – és az igazolt futballisták számának a drasztikus növekedését. Utóbbi a 2010-es 127 ezerről 281 ezerre nőtt, célként pedig a háromszázezret jelölte meg. A női labdarúgók száma kétezerről emelkedett ötvenezerre. Hozzátette, regnálása során véget ért az az ínséges időszak, amikor a válogatott nem jutott ki nagy tornára, a klubok eredményei is javultak, illetve megkezdte a felzárkózást a futsal és a női futball is.

Fotó: MLSZ.hu
A problémák között elsőként az utánpótlásban a kiválasztás és a képzés javításának a fontosságát említette, illetve a szakemberképzésben is úgy ítélte meg, hogy az utánpótlásedzőknél van elmaradás. A nézők esetében úgy vélte, a kluboknak kell dolgozniuk azon, hogy minél több szurkoló legyen a helyszínen, a válogatottnál ezzel nincs probléma, illetve a tévéközvetítéseknél is jelentősen nőtt a nézőszám.
A tao-ból befolyt 362 milliárd forint kapcsán Csányi hangsúlyozta, hogy ennek 87 százaléka az amatőr futballba került. Beszámolója szerint 2010 óta 1305 pálya és 27 stadion épült, ezért köszönetet mondott a magyar kormánynak. Külön kiemelte a Puskás Arénát, amelyet Josep Guardiola és Jürgen Klopp, a Manchester City és a Liverpool vezetőedzője is dicsért csapata mérkőzése után, illetve az európai szövetség (UEFA) is elismeréssel beszélt róla az Európai Szuperkupa-mérkőzést követően. Gazdasági tekintetben még megemlítette, hogy az MLSZ 6,3 milliárd forintot helyezett tartalékba, illetve a klubok bevétele is duplájára nőtt, bár utóbbi szerinte még mindig kevés a környező országokhoz képest, a meccsnapi bevételeknek kellene drasztikusan növekedniük.