Szepesi György 1922. február 5-én Szepesváralján született, Angyalföld és az akkor még önálló Újpest határán nőtt fel. Eredeti neve Friedländer György volt, a buchenwaldi koncentrációs táborban elhunyt édesapja tiszteletére vette fel a Szepesi nevet. 1945 áprilisában jelentkezett a Magyar Rádiónál. Öt hónappal később, augusztus 20-án már ő közvetítette a magyar–osztrák labdarúgó-mérkőzés adásba kerülő 15 percét.
Szepesi hatvan évvel később, a Magyarország–Argentína mérkőzésen is bejelentkezett a rádióban, világviszonylatban is ritka az ilyen hosszú pályafutás. Tizenöt nyári olimpián és tizennégy labdarúgó-világbajnokságon dolgozott, nagyrészt a Magyar Rádió, esetenként a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) képviseletében. 1979 és 1986 között ő volt a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke, 1982 és 1994 között a FIFA végrehajtó bizottságának tagjaként tevékenykedett. 1975 és 1978 között bonni tudósítóként dolgozott, illetve 1981 és 1992 között a Magyar Rádió szórakoztató- és sportfőosztályának vezetője volt.
Nagy részt vállalt abban, hogy 1958-ban a magyar sportújságírók ismét csatlakozhattak a Nemzetközi Sportújságíró-szövetséghez (AIPS). Egykori futballvezetőként 90 évesen, 2012. május 24-én, Budapesten átvette a világszövetség legmagasabb kitüntetését, a FIFA-érdemrendet. Számos szakmai és állami kitüntetést kapott, Budapest díszpolgára volt, ugyanakkor kiderült, hogy az állambiztonság ügynökeként jelentéseket írt az ötvenes és hatvanas években – írta emlékezésében a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).
Szepesi György 2018. július 25-én, kilencvenhat éves korában hunyt el, a Farkasréti temetőben helyezték örök nyugalomra.
Az MSÚSZ elnöksége az évforduló napján, szombaton 12 órakor megkoszorúzza Szepesi György sírját. A mindössze néhány hete működő Sportrádió szombaton tematikus napot szentel Szepesi György emlékének, 14 és 22 óra között pályatársak, tanítványok, sportolók emlékeznek a riporterlegendára, akinek hangja is többször megszólal majd felvételről. A nyolcórás műsorfolyamot – amely az MSÚSZ, az évente Szepesi-díjat adományozó Puskás Alapítvány és a Sportrádió együttműködésében valósul meg – a stúdióban Szepesi György két korábbi munkatársa, Lantos Gábor és Török László vezeti.
A Szepesi György 2018. júliusi elhunytakor a Magyar Idők hasábjain megjelent nekrológ IDE kattintva olvasható el.
Borítókép: Szepesi György 2016-ban (Fotó: Nemzeti Sport archívuma)