Szoros eredménnyel nyert a Fradi a hatalmas helyzetek mérkőzésén

Az NB I 13. fordulójának az utolsó meccsén a Ferencváros fogadta az eltiltott edzője nélkül érkező Zalaegerszeget. Tokmac a hazai csapatnak szerzett vezetést, de utána a vendégeknek akadt több lehetőségük az egyenlítésre. Nyílt meccs zajlott a pályán, a ZTE hajtott a gólért, a Fradi így kontrázhatott, és a sokadik helyzetéből szerezte meg a második találatát. A vendégek nem adták fel, szépítettek, de már nem maradt idejük az egyenlítésre, 2-1-re nyert a címvédő.

2022. 10. 30. 19:26

Érzelmileg biztosan nem volt könnyű a Groupama Arénába ellenfélként érkeznie Dragóner Attilának és Ricardo Moniznak. A Zalaegerszeg sportigazgatóját és vezetőedzőjét rengeteg emlék fűzi a Ferencvároshoz, előbbi évekig játszott a csapatban, utóbbi ott is vezetőedzőként dolgozott, bár nem tudni, ő valóban megérkezett-e a meccsre. Az MLSZ fegyelmi bizottsága a héten ugyanis egy hónapra eltiltotta, mert a Bp. Honvéd elleni hazai találkozón az ellenfél szurkolóinak a huhogása miatt néhány percre lehívta a csapatát a pályáról.

Ő tehát hiányzott a kispadról, a vendégeknek viszont volt egy visszatérőjük is, Tajti Mátyás hosszú idő után tért vissza felgyógyulva a sérüléséből. Próbált is már az elején a csapata vezére lenni, ám a Fradi nem sok időt adott a Zalaegerszegnek: a 12. percben Marquinhos a felezővonalon alig túlról parádésan szöktette a középen kilépő Tokmacot, aki átvette a labdát, majd Kálnoki-Kis kíséretében 15 méterről a bal alsó sarokba lőtte – 1-0.

Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre

Csaknem parádés válasz érkezett a gólra, a 22. percben Meschak cselezgetett, majd kicsit jobbról, a tizenhatos vonaláról nagyszerűen tekerte el a labdát a jobb felső sarok felé, ám az a kapufáról kifelé pattant. Később Ikoba került nagy helyzetbe, majd Meschak újabb lövését piszkálta szögletre Dibusz a léc alól, ami jelezte, hogy a ZTE cseppet sincsen megszeppenve, és nem zavarta meg a hazai vezetés.

Kicsit kapkodósan, de jó iramban folytatódott a meccs, amelyet kellemetlen esemény szakított meg: az 51. percben Boli és Huszti nagyon csúnyán összefejelt egymással a pálya közepén. Mindkettőjüket ápolni kellett, Boli állapota volt a súlyosabb, őt a mentők vitték be az öltözőbe.

Akadt helyzete a Ferencvárosnak, de a Zalaegerszegnek is, ám mindegyik kimaradt, többször azért, mert Dibusz és Demjén is nagyon jól védett. A félidő derekára veszélyesebbé vált a címvédő, Zachariassen lesről talált a hálóba, Ryan Mmaee pedig két lépésről perdített a bal kapufa mellé, majd nem sokkal később túl lezseren a kapusba emelte a labdát.

Aztán a 81. percben Besic lefejelt labdáját Esiti egy méterről passzolta a kapuba, az asszisztens lest intett, a VAR azonban korrigálta, így meglett a Fradi második gólja – 2-0. Ez azonban még nem döntötte el a három pont sorsát. A ZTE nagyon rokonszenvesen nem adta fel, és  két perccel később Szalay 24 méteres lövése után a Dibuszról kipattanó labdát Ikoba kicsit balról, hét méterről elemi erővel bombázta a bal alsó sarokba – 2-1. Az egyenlítés viszont már nem jött össze, pedig az ápolás és a sok VAR miatt a játékvezető kilenc percet hosszabbított, és olyan meccset nyert meg a Ferencváros, amelynek akár 7-6 is lehetett volna a vége.

NB I, 13. forduló
Péntek

Mezőkövesd–Kisvárda 1-1 (0-0), Városi Stadion, 1000 néző, jv.: Csonka. Gólszerző: Bobál G. (80.), illetve Ilievszki (54.)

Bp. Honvéd–Mol Fehérvár 0-1 (0-1), Bozsik Aréna, 3407 néző, jv.: Erdős. Gólszerző: Kodro (14.)

Kecskemét–Debrecen 2-1 (1-0), Kecskemét, Széktói Stadion, 2000 néző, jv.: Görög. Gólszerző: Nagy K. (12.), Banó-Szabó (47.), illetve Szécsi (55.), Varga J. (87.)

Paks–Vasas 0-1 (0-1), Paks, 1528 néző, jv.: Pintér Cs. Gólszerző: Novothny (1.)

Újpest–Puskás Akadémia 3-3 (1-1), Szusza Ferenc Stadion, 2323 néző, jv.: Bogár. Gólszerző: Diaby (25.), Antonov (11-esből 65.), Csongvai (82.), illetve Puljic (12.), Zahedi (77.). Kiállítva: Csoboth (Újpest, 33.), Baluta (Puskás Akadémia, 45.), Spandler (Puskás Akadémia, 82.)

Ferencváros–Zalaegerszeg 2-1 (1-0), Groupama Aréna, 7583 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerző: Tokmac (12.), Esiti (81.), illetve Ikoba (83.)

Borítókép: Tokmac Nguen megint fontos gólt lőtt (Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre)