Három dráma, három gól, ez volt az Újpest végzete a Fradi ellen

Derbivel zárult a labdarúgó NB I 18. fordulója, és a Ferencváros, valamint az Újpest találkozója most nem tükrözte a két csapat helyezését a tabellán, kimondottan jó meccset játszott egymással a két ősi rivális. A Fradi nagyon szerencsés góllal szerzett vezetést, amit a vendégek szép találattal egyenlítettek ki, majd újra a házigazda mellé állt Fortuna, a végén pedig megbosszulta magát a lilák kapusának a butasága: 3-1-re nyert a Ferencváros, de az Újpestnek sincs miért szégyenkeznie.

2023. 02. 05. 19:32
Budapest 20230205 Labdarúgás NBI FTC-UTE Fotó:Nemzeti Sport/Árvai Károly Fotó: Árvai Károly

Volt itt minden: tűzijáték, pirotechnika, füst, élőkép, erre az alkalomra alkotott rigmusok – ahogy azt a magyar futball legnagyobb derbijénél megszokhattuk. A legelvakultabb újpestiek bosszúért lihegve érkeztek a Groupama Arénába, számukra nyilván szeptember 4-e óta begyógyulatlan seb az a 6-0-s vereség, amelyet az ősi ellenfél Ferencváros mért a csapatukra a Szusza Ferenc Stadionban. Ezzel együtt az erőviszonyok nem azt sugallták, hogy a lilák éppen most vesznek majd elégtételt, hiszen a Fradi fölényesen vezeti a tabellát, ők pedig a kiesés ellen harcolnak éppen…

Persze örök igazság, hogy a derbin nem számítanak a pillanatnyi pozíciók, aktuális formák, a keretek értékei, ám azt aligha vitathatta bárki is, hogy ennek a mérkőzésnek is a zöld-fehérek voltak az esélyesei, és ők ennek megfelelően kezdtek. Nekiestek a vendégeknek, szemlátomást éreztetni akarták, hogy ki az úr a háznál, ám az Újpest nem szeppent meg ettől, higgadtan próbálta lefékezni a házigazdákat szervezett védekezéssel vagy türelmes labdatartással, bár utóbbira ritkábban nyílt lehetősége.

Helyzet nélkül telt az idő, és a Ferencváros a 37. percben a semmiből és óriási szerencsével szerzett nem megérdemelt vezetést. Ekkor a sérült Tokmac helyére éppen hogy csak beállt Marquinhos a bal oldalon egy csel után nagyon gyengén lőtt, a labda alig gurult volna el az érte lehajoló Dorde Nikolicsig, ám Tim Hall feleslegesen estében annyira rúgott bele, hogy az becsapja a kapust, és a keze mellett a hálóba surranjon – 1-0.

A második félidő egy szinte földöntúli Dibusz Dénes-bravúrral indult: Csongvai lőtt jobbal kapura egy 24 méteres szabadrúgást középről, a labda megpattan a sorfalon, de a jobbra elinduló Dibusz balra vetődve elérte a labdát a bal alsó sarok előtt. Ezután Csongvai a jobb alsó sarkot célozta meg a tizenhatosról, Dibusz azonban ezúttal is védett – az 56. percben viszont már ő sem tudott segíteni a bajnoki címvédőn. Pompás ellentámadás futott végig a pályán, Csoboth nagyszerűen passzolt a kissé a jobb oldalon érkező Ognjen Mudrinszkihez, aki egy csellel becsapta Knoestert, majd tíz méterről, ballal, hidegvérrel lőtt a kapu jobb oldalába – 1-1.

Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

Mudrinszkinak ez volt az első gólja a magyar élvonalban, ő egyébként Szlovéniában már eljutott a gólkirályságig is, ez a gól mestermunka volt. Ritmust váltott a Ferencváros, felbosszantotta a gól, és a 69. percben egy újabb gyenge lövés után visszaszerezte a vezetést: Zachariassen a tizenhatosról rosszul találta el a labdát, de Marquinhos az ötösön becsúszva belepiszkált az útjába, és a lábáról a labda laposan a hálóba vágódott – 2-1. Ekkor a Fradi irányított, nagy elánnal futballozott, közel állt az újabb gólhoz is, de az Újpest egyáltalán nem mondott le a pontszerzésről. A 80. percben viszont megpecsételődött a sorsa: Nikolics feleslegesen és rossz ütemben futott ki a kapujából egy előre ívelt labdára, és testtel elütötte Owusut, amiért piros lapot kapott Berke Balázs játékvezetőtől. Nikolics kapott két balszerencsés gólt, majd kiállították, ez nem az ő napja volt.

Fotó: Árvai Károly/Nemzeti Sport

A vendégek tehát tíz főre fogyatkoztak, a kapuba csereként beállt Banai Dávid pedig rögtön kapott góllal indított: kiállítással járó szabadrúgásból Ryan Mmaee 22 méterről a jobb felső sarokba lőtte a labdát – 3-1. Ezzel el is dőlt a három pont sorsa. Az Újpest nagyon összeszedetten, jól futballozott, a Ferencváros a szerencsével is jóban volt, de a második félidőben megdolgozott azért, hogy szerencséje legyen, és sorozatban tizenkettedszer is legyőzte ősi riválisát.

NB I, 18. forduló:

Péntek

Puskás Akadémia FC–Vasas FC 1-1 (1-0), Felcsút, 1000 néző, jv.: Vad II. Gólszerző: Slagveer (13.), illetve Berecz (56.)

Paksi FC–Kecskeméti TE 0-0, Paks, 1197 néző, jv.: Farkas Cs.

Budapest Honvéd–Kisvárda Master Good 1-1 (0-0), Bozsik Aréna, 800 néző, jv.: Csonka. Gólszerző: Lukics (48.), illetve Ilievszki (74.)

Mol Fehérvár FC–Debreceni VSC 1-1 (0-1), Mol Aréna Sóstó, 1200 néző, jv.: Erdős. Gólszerző: Kodró (53.), illetve Babunszki (35.)

ZTE FC–Mezőkövesd Zsóry FC 0-0, Zalaegerszeg, 1893 néző, jv.: Zierkelbach.

Ferencvárosi TC–Újpest FC 3-1 (1-0), Groupama Aréna 18 197 néző, jv.: Berke. Gólszerző: Hall (öngól 37.), Marquinhos (69.), R. Mmaee (81.), illetve Mudrinszki (56.)