Amikor legutóbb a Ferencváros Bajnokok Ligája-elődöntőt játszott, Kökény Beatrix volt a csapat irányítója. A dán Viborg elleni párharc óta huszonkét év telt el, a Fradi virtuóz irányítója még a hagyományos lebonyolítású, oda-visszavágós párharcban lépett pályára, előbb idegenben, majd a Népligetben 1997-ben és 2001-ben, mindkétszer a Viborg ellen. A legutóbbi párharc hazai mérkőzéséről élénk emlékeket őriz a zöld-fehérek klublegendája.
– A 2001-es BL-elődöntő mélyen belém ivódott. Előtte fél évvel a romániai Eb-n győzelemmel búcsúztam a válogatottól.
Abban reménykedtem, hogy szép befejezése lehet a pályafutásomnak, ha a Fradival bejutunk a BL-döntőbe, és esetleg meg is nyerjük a sorozatot. Idegenben három góllal kikaptunk, az itthoni meccsen tizenhét helyzetet és öt hetest hagytunk ki, naggyá tettük a két kapust, Susanne Munk Lauritsent és Heidi Tjugumot. Kikaptunk. Amikor összegzem a pályafutásomat, azzal szembesülök, hogy hiányzik a nemzetközi kupagyőzelem, de nem cserélném el erre a válogatott nyert érmeket – mondta lapunknak az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes korábbi kézilabdázó.
Az idén újra célba veszi a Ferencváros a BL-győzelmet, mindössze két lépés választja el a Magyar-kupagyőztest a végső sikertől. Először a dán Esbjerget kell legyőzni, Kökény szerint az ellenfél átlövőire különösen figyelni kell.
– Ha azt veszem alapul, hogy az Esbjerg keretében szerepel Henni Reistad és Nora Mörk, akkor azt kell mondanom, hogy borzasztó nehéz dolga lesz a csapatnak – folytatta az FTC Kézilabda Akadémia sportigazgatójaként tevékenykedő korábbi klasszis. – Sokan úgy tartják, hogy Reistad az egyik legsokoldalúbb játékos a nemzetközi mezőnyben, a másik norvégot, Mörköt pedig nála is jobban ismerjük. Három évet játszott Győrben, az utóbbi két évben a norvég Vipers alapembere volt. Ellenük, illetve az Esbjerg ellen csak akkor lehet esély, ha összeáll, és végig feszes lesz a védekezés.
Büszkeség és szerencse
Kökény Beatrix és az olimpiai ezüstérmes párbajtőrvívó, Imre Géza fia, Imre Bence a Ferencváros fiatal kézilabdázója áprilisban kilenc góllal mutatkozott be a válogatottban a Litvánia elleni Eb-selejtező mérkőzésen. A 23 éves jobbszélsőre nagyon büszke az édesanyja, ugyanakkor a helyén kezeli a sikert. – Természetesen nagyon büszkék vagyunk Bencére, de tudjuk, hogy két, tét nélküli mérkőzésre készülő kísérleti keretbe kapott meghívót, és nagy boldogságunkra tudott élni a lehetőséggel. Akkor jelenthetjük ki, hogy tartósan lehorgonyzott a válogatottban, ha már ötven-hatvan meccset játszott a nemzeti csapatban. Ehhez kell egy jó adag szerencse is, hála Istennek, nekem ez megadatott a pályafutásom során. Tizenhét évesen bekerültem a Laurencz László vezette Építők tizenkét fős meccskeretébe, és sikerült megragadnom az esélyt. Húszévesen kezdő irányító lehettem abban a válogatottban, amelyik a B vb-n szerepelt, majd sajnálatos módon kiesett a C osztályba. Szerencsére elkerültek a komolyabb sérülések, és később sok szép sikerben volt részem, 2000-ben a magyar győzelemmel zárult Európa-bajnokságon játszottam utoljára a válogatottban.
Kökény szerint nehéz megtippelni a Bajnokok Ligája győztesét.
– A Győrnek van a legnagyobb tapasztalata, a Vipers nyert az előző két évben, az Esbjerg nagyon megerősödött, mi elsőbálozók vagyunk. A Final Four sajátos műfaj, az első mérkőzésen, az elődöntőn mindent bele kell adni, és ha sikerül a továbbjutás, a döntőben bármi előfordulhat – mondta a korábbi klasszis.