Ezért nem igazolt egy játékost sem a Liverpool

Egy kiszemeltjéről már lemaradt a Liverpool nyáron, Leny Yoro a rivális Manchester Unitednél folytatja. Talán másokkal is így jár az angol csapat, ha Arne Slot vezetőedző és Richard Hughes sportigazgató tartják magukat az eredeti tervekhez, miszerint az új edzői stábnak előbb meg kell ismerkednie a már meglévő futballistákkal, mielőtt másokat igazolna.

2024. 07. 19. 5:45
A Liverpool is pályázott rá, de Leny Yoro a Manchester United játékosa lett
A Liverpool is pályázott rá, de Leny Yoro a Manchester United játékosa lett Fotó: AFP/Sameer Al-DOUMY
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

 

Nos, az első edzések már megvoltak, de a csapat legjobbjai közül még csak kevesekkel ismerkedhetett meg Slot. Az ifjú titánok mellett Mohamed Szalah, Wataru Endo, Curtis Jones és Harvey Elliott azonnal megkezdte a munkát. Ha már Liverpool egyiptomi királyát említettük, bebizonyosodott, hogy nem Szalah hajában volt az ereje. A 32 éves szélső az előző idény végeztével megszabadult göndör fürtjeitől, majd a nyári vakációja után kirobbanó formában tért vissza Angliába, és minden társánál nagyobb távolságot tett meg a hatperces erőnlétfelmérő sprinten.

Több liverpooli sztárra még várni kell

Ezen a héten már az Eb-n a csoportkörben búcsúzó liverpooli trió, Szoboszlai Dominik, Andy Robertson és a tavaszi szezont a Sturm Graznál kölcsönben töltő kapus, Vítezslav Jaros is játékra jelentkezett. De a csapat jó része továbbra is távol marad.

A Vörösök játékosai közül tízen szerepeltek az Eb-n, négyen pedig a Copa Américán vitézkedtek – Darwin Núnez esetében a verekedett a jobb szóhasználat –, és közülük a már említett három futballista tért csak vissza. Diogo Jota csak epizódszereplő volt az Eb-n, ettől függetlenül neki is jár a pihenő, és ő lesz a következő visszatérő, mivel Portugália a negyeddöntőben búcsúzott. 

Jota így már a július végi amerikai túrán is részt vesz, ott lehet a Betis, az Arsenal és a Manchester United elleni felkészülési mérkőzéseken. Azok tízen viszont, akik a legjobb négy közé jutottak a kontinenstornákon, kihagyják a körutat, és csak augusztus 5-én foghatnak először kezet új mesterükkel. Vagyis másfél héttel az Ipswich Town elleni Premier League-rajt (augusztus 17.) és bő hárommal az átigazolási ablak (augusztus 30.) bezárulta előtt.

Ha Sloték valóban addig várnak, hogy átlássák a helyzetet, Yorón kívül talán más célpontokról is lemaradnak.

 

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.