Győztesként került ki a Led Zeppelin brit rockegyüttes a Stairway to Heaven című 1971-es világsláger miatt indított plágiumperből.
Óriási baleset volt Gyöngyösön - busz, furgon, kisbusz és autó karambolozott
Győztesként került ki a Led Zeppelin brit rockegyüttes a Stairway to Heaven című 1971-es világsláger miatt indított plágiumperből.
A hosszú ideje tartó jogi csatában végül az jelentette a zenekar győzelmét, hogy az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága hétfőn elutasította az ügy újratárgyalását. Ez azt jelenti, hogy a Los Angeles-i fellebbviteli bíróság 2020. márciusában hozott ítélete érvényes maradt -írta a BBC hírportálja.
Az ügy azzal kezdődött, hogy a minden idők egyik legnépszerűbb zenekarának énekesét, Robert Plantet és Jimmy Page gitárost, a Led Zeppelin két oszlopos tagját 2014-ben megvádolták, hogy legnagyobb slágerük legendás bevezető riffjét a Spirit nevű amerikai együttes Taurus című számából másolták. A dalt a néhai Randy Wolfe írta.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható el.
A CIA írta volna a Scorpions legnagyobb slágerét?
A Scorpions német rockzenekar énekese, Klaus Meine visszautasította azt a pletykát, amely szerint Wind of Change című slágerüket tulajdonképpen a CIA írta.
Az év elején Patrick Radden Keefe amerikai újságíró szembesítette a zenészt azzal a váddal, hogy a világsikerű dalt az Egyesült Államok szövetségi hírszerző szervezete írta azzal a céllal, hogy a nyugati életstílust népszerűsítse a keleti blokkban. Radden Keefe kutatásaiból podcastot állított össze, mellyel nagy népszerűségre tett szert.
Először jót nevettem rajta. Nem vettem komolyan, de olyan időkben élünk, amikor az ilyen összeesküvés-elméletek teljesen elharapóznak – mondta Meine.
Ráadásul szerintem ez sokkal inkább a KGB-hez illő téma, mert a dal olyan, mint egy moszkvai városnéző kalauz – tette hozzá a zenész, akit elmondása szerint a sláger megírásában a Scorpions 1989-es moszkvai fellépése inspirált. Negyedmillió ember előtt adtak koncertet a Zenei Békefesztiválon, amely olyan volt „mint egy orosz Woodstock a keleti blokkból érkezett rajongókkal.”
A dal, amelyet 1989 szeptemberében Hannover melletti kis házi stúdiójában játszott fel Klaus Meine, először a Crazy World című albumon jelent meg 1990 novemberében. A német újraegyesítés 30 éves jubileumára a zenekar október 3-án Wind of Change: The Iconic Song címmel jelenteti meg díszdobozos kiadásban.
Óriási baleset volt Gyöngyösön - busz, furgon, kisbusz és autó karambolozott
Nagy Bandó Andrásnak elgurult a gyógyszere, elvakította az Orbán-gyűlölet
Megsúgta az univerzum, 3 csillagjegy élete ma örökre megváltozik, nincs visszaút
Újabb megdöbbentő lépés Bidenéktől: nemcsak a világháborút robbanthatják ki, milliárdokat is kaszálhatnak
Mi legyen az ebéd hétvégén? Ezek az ízek tuti bearanyozzák a vasárnapod
Háború Ukrajnában és Izraelben: A jelenlegi amerikai adminisztráció akadályozza Trumpot a béke megteremtésében + videó
Magyar Péter kínos magyarázkodásba kezdett, de nem volt benne sok köszönet
Veszprém–Plock: amikor az ellenfelek barátok – Fazekas Ligetvárinak köszöni, hogy megúszta a súlyos sérülést
Oroszország megváltoztathatja a háború menetét
Magyar Péter: Én egy jelenség, egy karakter vagyok, bárkit megkaphatok + videó
Sebestyén Balázs kihúzta a gyufát az RTL-nél, Orbán oldalára állt
Pánikhangulat Kijevben az orosz megtorló csapások árnyékában
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.