Senkinek sem kell, viheti a bank Szilágyi István házát

Miután februárban elhunyt a fia által meggyilkolt Szilágyi István özvegye is, egyértelművé vált, hogy az utánuk maradt romos ingatlant az unokájuk örökölheti.

Forrás: Ripost.hu2021. 12. 08. 17:29
SZILÁGYI István
Budapest, 2017. szeptember 7. Szilágyi István színész a százéves Filmgyár jubileumi ünnepségén a Mafilm Róna utcai telepén 2017. szeptember 7-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd Fotó: Koszticsák Szilárd
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lassan az enyészeté lesz az a XVII. kerületi ház, ahol 2020. május 3-án a reggeli órákban saját fia egy kalapáccsal szó szerint agyonverte az ismert színészt, Szilágyi Istvánt. Ekkor derült fény arra, hogy az idős házaspár és a fiuk milyen szörnyű körülmények között élt az egykor szebb napokat látott, düledező házban – olvasható a Ripost.hu cikkében.

Szilágyi István özvegyének arról sem volt fogalma, hogy időközben 30 millióra duzzadt az ingatlanra terhelt adósság összege, ami ráadásul napról napra gyarapodott a közműtartozások miatt. Humenyánszky Jolánnak sokan próbáltak segíteni abban is, hogy elhagyhassa az időközben lakhatatlanná nyilvánított házat, de ő maradt, az eladásról pedig hallani sem akart. Az idős szobrászművész azt hangoztatta, hogy a házra a fiának lesz szüksége, ha majd kiszabadul a börtönből. Joli néni nem akart tudomást venni róla, hogy Pétert a tettéért minden bizonnyal életfogytiglani szabadságvesztéssel sújtja majd a törvény.

Joli néni 2020 végén kórházba került, miután előrehaladott tüdőrákot állapítottak meg nála; 2021. február 6-án hunyt el. Abban a hitben adta vissza lelkét a teremtőjének, hogy a nevén lévő házat a fia örökli majd. Ebben azonban tévedett, hiszen a hatályos törvények értelmében kizárják az örökségből azt, aki az örökhagyó ellen életellenes cselekményt követ el. A törvény ugyanakkor arra is kitér, hogy a házastárs erőszakos halálát követően a sértetti jogkör is öröklődik az özvegyre, vagyis ez esetben Humenyánszky Jolánra. Ezzel pedig Péter el is esett attól, hogy a nevére kerüljön az eladósított ingatlan.

Az öröklési sorban Péter kamasz fia, Nándi következik, de a rákoskeresztúri ingatlan tulajdoni lapján 10 hónappal Joli néni halála után sem szerepel bejegyzés arról, hogy a háznak és a teleknek új birtokosa lenne. Vagyis feltehetően az unoka nem tartott igényt az ingatlanra, amelynek piaci értéke nagyjából megegyezik a tartozások összegével. Így a horrorház hamarosan a banké lehet...

Borítókép: Szilágyi István színész a százéves filmgyár jubileumi ünnepségén 2017. szeptember 7-én (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.