40 éve ölte meg az amerikai maffia az LGT legendás gitárosát

Az igazi, ősi LGT-rajongók jól emlékeznek Barta Tamásra, aki 1974-ben nem tért haza a zenekar amerikai turnéjáról –írja a Ripost.hu.

Forrás: Ripost.hu2022. 02. 17. 9:29
Presser Gábor; Karácsony János
Budapest, 2013. február 15. Karácsony János énekes-gitáros (b) és Presser Gábor énekes-billentyûs (j) a Locomotiv GT (LGT) együttes koncertjén a Papp László Budapest Sportarénában 2013. február 15-én. MTI Fotó: Mohai Balázs Fotó: Mohai Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Barta Tamásra úgy emlékeznek az LGT zenekar rajongói, mint a legendás banda jóképű tagjára, akiért rajongtak  a nők. A zenész 1971-ben a Hungáriából igazolt át a Lokomotív GT-be és hamar népszerű is lett a hölgyrajongók körében. A fiatal gitáros szép sikereket élt meg az ezt követő négy évben és természetesen ő is elutazott a csapat 1974-es amerikai turnéjára, ahonnan már nem tért haza, mert disszidált – derül ki a cikkből.

Barta Tamás az utazás során beleszeretett a turnémenedzserbe, akit végül feleségül is vett. Eleinte stúdiózenészként dolgozott, később pedig beletanult a telemarketing szakmába. Válása után ő volt az első fiatal magyar zenész, aki saját házat vett Los Angelesben. 1979 és 1982 között a sikeres amerikaiak életét élte. Rengeteg pénzt keresett civil munkájával, hétvégente pedig klubokban zenélt. A sikeres élet mögött azonban sötét titok lapult. Az LGT egykori gitárosa ugyanis az úgynevezett „papíros maffiának” dolgozott telemarketingesként. A cég úgy kaszált dollármilliókat, hogy megkenték a nagyvállalatok beszerzőit, így jutva illegális profithoz.

Barta végül kilépett a cégtől és tapasztalataira alapozva életre hívta saját telemarketinges vállalkozását. Ez persze nem tetszett korábbi főnökeinek, akik azt gyanították, hogy Tamás ellopta az ügyféllistájukat és átcsábította magához a cég partnereit. Sokak szerint ezért bérgyilkost küldtek rá, aki 1982 február 16-án végzett is vele saját otthonában.

Egy másik teória szerint Barta elkísért egy bűnözőt egy alvilági nagykutyákkal folytatott megbeszélésre, ahol elszabadultak az indulatok és a kialakult lövöldözés során szerzett halálos sebet, a holttestét pedig visszavitték a házába. Hogy melyik verzió az igaz, azt máig homály fedi, ám az bizonyos, hogy két halotti bizonyítványt is kiállítottak a halála után. Ez akkoriban nem volt ritka, hiszen a biztosító társaságok fizettek a halottkémeknek, hogy esetlegesen egy gyilkosságot is öngyilkosságként tüntessenek fel az iratokban. Ez történhetett a zenész esetében is, akivel két mellkaslövés végzett, mégis önkezűségként zárták le az ügyet – olvasható a cikkben.

Borítókép: Karácsony János énekes-gitáros (b) és Presser Gábor énekes-billentyűs (j) a Locomotiv GT (LGT) együttes koncertjén a Papp László Budapest Sportarénában 2013. február 15-én. (Fotó: MTI/Mohai Balázs)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.