A csongrádi jobboldal belviszálya

Hat képviselő, köztük két alelnök új frakciót alakított tegnap a Csongrád Megyei Közgyűlésben. Az érintettek a Fidesz és szövetségesei listájáról jutottak be a testületbe. Úgy tudjuk: a lépés mögött Lázár János hódmezővásárhelyi és Nógrádi Zoltán mórahalmi polgármester vitája áll.

Munkatársunktól
2007. 02. 23. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kilépett a Fidesz-frakcióból, és Szövetség néven új képviselőcsoportot alakított tegnap hat KDNP-s, nemzeti fórumos, illetve magoszos politikus – köztük két alelnök – a Csongrád Megyei Közgyűlésben. A képviselők a múlt héten megakadályozták, hogy a testület elfogadja a megyei önkormányzat ez évi költségvetését.
Úgy tudjuk, a vita hátterében az áll: az alelnökök, illetve több képviselő is kifogásolta, hogy a közgyűlés elnöke kihagyta őket több fontos döntésből, például a költségvetés előkészítéséből is, s a legtöbb ügyben Nógrádi Zoltán tanácsnokra, Mórahalom polgármesterére támaszkodott. Bodó Imre, az új képviselőcsoport vezetője elmondta: a jövőben az országgyűlésihez hasonló frakciószövetségben szeretnének dolgozni a Fidesz frakciójával. Céljuk, hogy hatékonyabban megjelenítsék azt a sokszínű szövetségi politikát, amelyet a Fidesz folytat.
Magyar Anna, a közgyűlés fideszes elnöke sajtótájékoztatón úgy reagált: elvi jelentőségű dolog történt, amellyel Hódmezővásárhely üzent Budapestre a Fidesz vezetésének. Az új frakciót alakító politikusok közül ugyanis ketten hódmezővásárhelyiek, s mindanynyian Lázár János ottani polgármester, megyei Fidesz-elnök támogatóinak számítanak.
Lapunk forrásai azt erősítették meg, hogy a példátlan lépés mögött Lázár János és Nógrádi Zoltán elmérgesedett ellentéte áll, amely abban is kicsúcsosodott, hogy Nógrádi hívei nem engedtek teret a közgyűlésben Lázár követőinek.
Lázár János kérdésünkre azt közölte: semmi köze az új frakció megalakításához. Az elnök és az alelnökök, vagy ha úgy tetszik, a fideszesek és a KDNP-sek közötti vitában szerinte az utóbbiaknak van igazuk. Hozzátette: ő is azt szorgalmazta, hogy az elégedetlen képviselők is szavazzák meg a költségvetést. Magyar Anna kijelentése kapcsán azt közölte: a Fidesz vezetésének ő nem üzengetni szokott, hanem beszélni velük. Hozzátette: a költségvetés előkészítése komoly pszichés nyomást jelent mindenkinek, így pihenést javasolt Magyar Annának.
Érdekes körülmény, hogy a Fidesz–KDNP-frakcióból kilépő hat tag is aláírta tavaly azt a hűségnyilatkozatot, amelyben vállalták, hogy nem hagyják el a képviselőcsoportot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.