Nem felhőtlen a fiatalok helyzete az EU-ban

Az Európai Unió tagállamaiban az ifjúsági munkanélküliség mutatója kedvezőtlenebb, mint hazánkban: a 25 év alattiaknak átlagosan 16 százaléka állástalan – hangzott el ma délelőtt a kaposvári egyetem pedagógiai karának EU-napján.

2003. 04. 07. 13:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fóti Klára, az MTA Gazdaságkutató Rt. munkatársa a pedagógusjelöltekből álló hallgatóság előtt egyebek közt kifejtette: miközben hazánkban a kilencvenes évek felé 12 százalékos volt az ifjúsági munkanélküliség, most pedig 10-11 százalékos, az EU-tag Spanyolországban ez idő szerint 25 százalékos a fiatal állástalanok aránya. Az előadó hangsúlyozta: ne higyjük, hogy az EU-ban felhőtlen a fiatalok helyzete.

Bakács András hazánk agrárgazdaságának kilátásairól szólva úgy vélekedett, hogy a bővítés nyertesei nem a családi gazdaságok, hanem a mezőgazdasági nagyüzemek, kiváltképpen a nagyüzemi szarvasmarhatartók lesznek.

A GKI Gazdaságkutató Intézetének munkatársa, Molnár László szerint: „Azt, hogy nem lépünk be az unióba, nem lehet modellezni.” A csatlakozás előnyei között Molnár a GDP és a gazdaság növekedését, az export kétszeresére emelkedését, valamint az inflációs ráta csökkenését említette. Arra a kérdésre, hogy az unió történetében megismétlődhet-e az „ír csoda”, Molnár László úgy válaszolt: Hazánknak reális esélye van egy öt-hat százalékos gazdasági növekedésre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.