Az egykori Zichy-, majd legutolsó tulajdonosai után Solymosy-Gyürky kastélynak nevezett épületegyüttesben a második világháború vége óta működik kórház.
Az épület udvarán a Szentháromság-szobrot még 1764-ben gróf Zichy Miklós özvegye, Berényi Erzsébet állíttatta az 1763-as földrengés áldozatainak emlékére. A Közép-Európát megrázó, Drezdától Belgrádig érezhető hatalmas földmozgás epicentruma Komárom volt. A tragédia akkor gyakorlatilag romba döntötte a várost, a néhány megmaradt épületet pedig az ezt követő tűzvész pusztította el. Az utórezgéseket még csaknem egy évig érzékelték az itt lakók.
A Szentháromság-szobor csaknem kétszáz évig állt a kastély kertjében, amikor a második világháborúban egy lövedék eltalálta.
Az elmúlt több mint ötven évben többször felmerült a szobor újjáépítésének gondolata, ám a munkálatokat a Nemzeti és Kulturális Örökség Minisztériumának segítségével tudták csak elkezdeni.
Az újjáépítés kezdeményezője volt egyebek között a komáromi önkormányzat szőnyi részönkormányzata, a Szőnyért Baráti Kör és a Brigetio Közhasznú Egyesület. A szoborral kapcsolatos teendőket Mikolasek Sándor lokálpatrióta koordinálta.
Újabb részletek derültek ki a budapesti hajóbalesetről, óriási az anyagi kár