Fogolyszabadulás Irakban: először a nők?

Az egyik asszony, Rashid Taha biológiai fegyvereken, így az anthrax-vírus felhasználával kapcsolatos programokban dolgozott, épp úgy, mint fogolytársa, Mahd Ammas biotechnológus. Feltételes szabadon bocsátásukról egyelőre egyeztetnek a koalíciós erőkkel.

2004. 09. 22. 13:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két női fogoly szabadon engedését kezdeményezték Irakban szerdán, miközben tagadják, hogy a nők esetleges szabadlábra helyezése kapcsolatban állna annak az iraki terrorista csoportnak a követeléseivel, amely lefejezett két amerikait és egy brit fogoly kivégzésével fenyegetőzik.

A csoport az összes bebörtönzött iraki nő szabadon engedését követeli – közli a BBC.

Az egyik asszony, Rashid Taha biológiai fegyvereken, így az anthrax-vírus felhasználával kapcsolatos programokban dolgozott, épp úgy, mint fogolytársa, Mahd Ammas biotechnológus. Az iraki kormányszóvivő szerint feltételes szabadon bocsátásukról egyelőre egyeztetnek a koalíciós erőkkel.

Nagy-Britanniában mindeközben a 62 éves túsz, Kenneth Bigley családja üdvözölte az iraki foglyok tervezett szabadon bocsátását.

A túszejtő fegyveres csoport, az „Egyistenhit és Szent Háború”eddig legalább 7 túsz meggyilkolásáért tehető felelőssé, köztük egy másik amerikai, Nicholas Berg kivégzése ez év áprilisában. A csoport számos fegyveres támadásért és bombamerényletért is vállalta a felelősséget.

A sorozatos erőszakcselekmények és emberrablások, amelyeket fegyveres szervezetek egész serege követ el, arra készítették az Irakban működő cégeket, hogy vonuljanak ki az országból, s ez megakadályozza a külföldi befektetéseket is. A csoportok tevékenysége miatt leállnak a segélyprogramok, a humanitárius szervezetek a viszonylag védettebb zónákba vonulnak vissza, s a megszállókat, illetve az ideiglenes kormányt a biztonsági intézkedések állandó fokozására kényszeríti – summázza a helyzetet az amerikai hírügynökség.

Az elmúlt 17 hónapban több mint 100 külföldit raboltak el Irakban az Amerika által vezetett koalíciós erők destabilizálása érdekében. Közöttük van két francia újságíró is, akiket a múlt hónapban ejtettek foglyul vagy az a két olasz segélymunkás asszony, akit szeptember 7-én ejtettek foglyul két iraki kollegájukkal együtt.

A napokban fegyveresek csoportja ostromolta meg az Abu Graib börtönt, amelyben változatlanul számos letartóztatottat tartanak őrizetben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.