A Lelkiismeret'88 Csoport törvényesen bejelentett fáklyás felvonulással akarta felhívni Gyurcsány figyelmét arra, felelősség terheli abban, hogy a december 5-ei népszavazás érvénytelen eredménnyel végződött, s ezért a határon túli magyarok nem kaphatták meg a magyar állampolgárságot, valamint a kórház privatizációt sem sikerült leállítani – derül ki a csoport közleményéből.
Gyurcsány Ferenc személye elfogadhatatlan, mert saját nemzete ellen kampányol, amire eddig a magyar történelemben még nem volt példa – hangoztatta Kocsis Imre, a Lelkiismeret’88 csoport vezetője a civil szervezet ma esti tüntetésén a Miniszterelnöki Hivatal előtt – számolt be a Hír TV híradója.
A tüntetésen mint egy száz fő jelent meg, s fáklyákkal sétáltak át a Miniszterelnöki Hivataltól az Országgyűlési Képviselők Házáig. A tüntetés elején a rendőrség képviselője közölte Kocsis Imrével . a Lelkiismeret ’88 Csoport vezetőjével, hogy Gyurcsány Ferenc lakhelyéig nem mehetnek fel, az Országgyűlési Képviselők Házánál be kell fejezni a tüntetést. Kocsis Imre azt válaszolta, hogy ő felmegy a miniszterelnök házához, s a tüntetés résztvevőire bízza, vele tartanak-e vagy sem.
Este 8 után értek a tüntetők a hídra, ahol kb.15 rendőr közrefogta Kocsis Imrét, magukkal vitték az V. kerületi rendőr-főkapitányságra. 30 tüntető tovább vonult a Margit-híd budai hídfője felé. Ekkor a rendőrség autójával keresztbe állt a hegyre felvezető Margit utca előtt, és így megakadályozták az autók felmenetelét. Ettől komoly torlódás alakult ki a Margit-hídon
Később a csoport újabb hét tagját állították elő a híd budai hídfőjének közelében, a Margit utcában.
Korábban BRFK a gyülekezési jogról szóló törvényre hivatkozva megtiltotta a rendezvény megtartását, mivel szerinte az törvényi akadályba ütközne.
„A Lelkiismeret ’88 Csoport vonulással egybekötött fáklyás demonstrációt jelentett be a Budapesti Rendőr-főkapitányságra 2004. december 10-én 20 órától 22 óráig a Budapest V., Széchenyi rakpart, Balassi Bálint utca, Szent István körút, Margit híd, Margit körút, Margit utca, Rommer Flóris utca, Szemlőhegyi út, Fajd utca útvonalra, valamint 21 órától 24 óráig a Budapest II., Szemlőhegy utca egyik családi háza elé. A Budapesti Rendőr-főkapitányság a gyülekezési jogról szóló 1989. évi III. törvény 8. § alapján a rendezvény megtartását megtiltotta, mivel a jelzett demonstráció megtartása törvényi akadályba ütközik” – tartalmazza a BRFK közleménye.
A rendőrség egyúttal felhívta a figyelmet, hogy a megtiltott demonstráció megtartása esetén – a rendelkezésre álló törvényes lehetőségeivel élve – mindent megtesz a közrend, közbiztonság és a közlekedés rendjének fenntartása érdekében.
Idén is betiltotta a Lelkiismeret '88 Erzsébet téri demonstrációját a rendőrség. A tavalyi betiltáshoz hasonlóan, idén sem engedélyezte a szervezetnek Gergényi Péter rendőrfőkapitány, hogy december 1-jén tiltakozzanak Adrian Nastase és Medgyessy Péter Erdély elcsatolásának évfordulóján történt koccintása miatt.
A Pesti Központi Kerületi Bíróság június 9-i ítélete szerint jogszerűtlen volt, hogy a rendőrség feloszlatta a Lelkiismeret ’88 csoport tavaly decemberi, gesztenyéskerti tüntetését. A rendezvénynek nem volt szabályszerű tiltó határozata, ezért a rendőri beavatkozás nem volt indokolt – derül ki az elsőfokú határozat indokolásából. A bíróság kiemelte, hogy „a rendőrség az egyik legfontosabb demokratikus alapjogot megsértve törekedett a rendezvény minden áron történő meghiúsítására, és minden jogi alapot nélkülöztek a résztvevőkkel szemben alkalmazott rendőri intézkedések”.
November 5-én pert indított a Lelkiismeret '88 elnöke és a szervezet három másik tagja a BRFK ellen személyiségi jogsérelmük miatt. Mint ismeretes: Kocsis Imrét, a szervezet vezetőjét és társait a rendőrök májusban rendzavarás gyanújával állították elő az V. kerületi Erzsébet térről.
Utóbb mindegyiküket felmentette a bíróság, és megszüntette a szabálysértési eljárásokat, kimondva azt, hogy nem követtek el szabálysértést. A négy aktivista ezért keresettel fordult a Fővárosi Bírósághoz, hogy a bíróság állapítsa meg a személyhez fűződő jogaik megsértését a jogellenes előállítás és a személyes szabadságtól való jogellenes megfosztás miatt.
A Lelkiismeret ’88 már májusban egyértelműen megfogalmazta véleményét a BRFK tevékenységéről. A szervezet Gergényi Péter fővárosi rendőrfőkapitány leváltását követelte, mert a BRFK jogtalanul tiltott be több rendezvényt.