Kis pártépítés-sztori címmel cikksorozatot indított a Halasi Tükör című lap. A sorozat tegnap megjelent első részében arról írnak a szerzők, hogy 2002-ben Kiskunhalason is gyanús körülmények között nőtt meg az MSZP-szervezet tagjainak száma – írja a Népszabadság.
A jelentős létszámnövekedésben a lap szerint a fő szerepet Zuschlag János, az országgyűlési képviselői mandátumáról nemrég lemondott szocialista politikus játszotta. Zuschlagot a közelmúltban gyanúsítottként hallgatták ki a Vas megyében történt tagfelvételekben játszott szerepe miatt. A lapban megjelent cikk alcíme úgy szól: Zuschlag János bukása után megszólalnak a bennfentesek.
A cikksorozat első részében arról írnak a szerzők, hogy a Bács-Kiskun megyei településen 1999 óta túlnyomó többségükben ismeretlen fiatalokat, több tucat romát is mozgósítva jelentős mértékben növekedett a helyi szocialista szervezet. A lap szerint a jelentős létszámnövekedésben a fő szerepet Zuschlag János játszotta, a folyamat pedig a parlamenti mandátumáról lemondani kényszerült fibiszes politikus hatalomátvételét szolgálta volna a kiskunhalasi MSZP-szervezetben. „A sokáig alvó, öreg párttagokat egy botrányos jelenetekig fajuló gyűlés ébresztette fel” 2002 tavaszának végén, amikor is a halasi polgármester-jelöltet megválasztó küldöttgyűlésen Zuschlag és hívei váratlanul nem az akkor már nyilvánvalóan esélyes Várnai Lászlót támogatták, hanem az „ idegen” Komáromi Szilárd mögé sorakoztak fel – írja a Halasi Tükör. A lap megjegyzi, hogy az akkor még kiegyenlítődött erőviszonyok miatt végül is Várnait jelölték. Az újság egyébként kitér arra is, hogy amíg a rendszerváltoztatás után a helyi MSZP-szervezet létszáma alig haladta meg a százat, mára már 420-450 körülire becsülhető.
A cikkel kapcsolatban megtettük a jogi lépéseket, a lappal szemben büntetőjogi és polgári peres eljárást fogok indítani, hiszen a lapban megfogalmazottak kimerítették a rágalmazás, a rossz hír keltésének cselekményét – nyilatkozta az MNO-nak Zuschlag János, akinek a Halasi Tükörben megjelent információkkal és jövőbeni terveivel kapcsolatban tettünk fel kérdéseke.
Zuschlag a 2006-os választásokkal kapcsolatos esetleges indulására vonatkozó kérdésünkre elmondta: korai lenne még erről beszélni. „Nyilvánvaló módon szeretnék politizálni” – tette hozzá. Az ellene folyamatban levő eljárásról, amely gátat vethetne további politikai karrierjének, elmondta: „Az, hogy egy politikai felhangú ügyben meggyanúsított a rendőrség, alapvetően nem gátja politikai szerepvállalásomnak, de nyilvánvalóan ezt a pártnak kell eldöntenie.”
Arra a kérdésre, hogy kiskunhalasi képviselőként mit keresett Vas megyében, ahol a Zala Megyei Rendőrfőkapitányság meghallgatásokat tartott, majd a Vas Megyei Főügyészség megalapozottnak tartotta a gyanút, hogy tíz Vas megyei Fibisz-szervezetet csak papíron alapítottak meg, Zuschlag aláhúzta: a vasi pártügyhöz „semmi köze nincs”. Kijelentette: ő a Fibisz elnökeként lett meggyanúsítva. (A mandátumát korábban visszaadni kényszerült országgyűlési képviselőt az üggyel kapcsolatban „rabosították” a Vas megyei rendőrkapitányságon – a szerk.) Hozzáfűzte: ő nem írta alá a kérdéses pártalapítási papírokat, és azok alapján az országos elnökség egyetlen szervezetet sem vett nyilvántartásba.
Zuschlag, aki nemrég Zanzibárba, az Indiai-óceán térségébe utazott repülőn, az utazás anyagi hátterét firtató MNO-nak kijelentette: vagyonnyilatkozata nyilvános, egyébként most került sor arra a nászútra feleségével, amire tavaly, esküvőjük után nem kerülhetett sor.