A Köztársaság térről kiszivárgott információk szerint az ülésen Gyurcsány Ferenc is meg kívánja osztani aggályait a plénummal. A miniszterelnök, aki legalább három üveg (jóféle) Jack Daniels és 41 doboz Caporal társaságában írta meg hozzászólását, jelezni fogja: az embereket aggodalommal tölti el, hogy a „gazdák” nevű csoport tagjai rendszeresen használják „közútjainkat”, pedig nem is budapestiek.
Ha hosszabb ideig marad itt ez a csoport, s „merő provokációból, olcsó ellenzéki hangulatkeltés céljából” tüdőgyulladást kap, megfagy vagy éhen hal egy-két tagjuk, ki fizeti a szükséges társadalombiztosítási vagy egyéb költségeket? Ha valóban addig maradnak itt, amíg a kormány megérti, mit akarnak, ki fizeti ki a csoport tagjainak nyugdíjjárulékát? Csak nem a budapestiek? Egyáltalán hol van „Békés, Zala”, a Magyar Köztársaságban, ahová tudvalevőleg csak Budapest, a Balaton és a hegyeshalmi határátkelőhely tartozik? Nem sérti-e a magyar „megyenevek” szüntelen hangoztatása a szomszéd népek érzékenységét?! Kell-e tolmács a gazdákkal való tárgyaláshoz? – hogy csak néhányat említsünk a felmerülő kérdésekből.
A párt kisebbségügyi megbízottjának értesülései szerint ráadásul a csoport tagjai feltűnő hasonlatosságot mutatnak a határon túliakkal: köreikben jellemző a „magyarkodás” és a nacionalista izgatás szinonimájaként közismert, úgynevezett „nemzeti lobogó” használata, s milliárdokat követelnek, teljesen érthetetlen módon, a köztudottan kizárólag multicégek letelepedésének és idecsalogatásának céljából létrehozott és működtetett költségvetésből. A tanácskozás legizgalmasabb kérdésének tehát az a dilemma mutatkozik, hogy vajon nem a határon túlról érkezett-e Budapestre a magát „gazdák”-nak nevező csoport.
A Kamu hírügynökség tudósít a tanácskozás fejleményeiről.
(Figyelem! A Kamu Hírügynökség tájékoztatja előfizetőit és olvasóit, hogy az álhírek minden valóságalapot nélkülöznek.)

Locsolkodás, népviselet, hagyomány – ilyen volt a Hollókői Húsvéti Fesztivál