A testület csütörtöki ülésén nem vette napirendre a Fidesz-KDNP másik két újrafogalmazott kérdését – a vizitdíjról és a kórházi napidíjról. A testület következő ülése április 11-én lesz.
A Fidesz újrafogalmazott kérdéseket nyújtott be
A Fidesz és a KDNP korábban visszavonta a vizitdíjra vonatkozó, az Alkotmánybíróságot már megjárt korábbi népszavazási kérdését, és egyben arra kéri az Országos Választási Bizottságot, hogy csütörtök délutáni ülésén már az újrafogalmazott kérdést tűzze napirendre – mondta Répássy Róbert, a Fidesz frakcióigazgatója az MTI-nek a testület ülése előtt.
Mint mondta, az OVB délutáni ülésén tárgyalná újra a Fidesz és a KDNP vizitdíjra vonatkozó kérdését, azonban az AB döntése világossá tette, hogy ez jelenlegi formájában nem alkalmas a népszavazás kiírására.
Ezért ezt visszavonjuk, és azt kérjük az OVB-től, hogy vegye napirendre az azóta már benyújtott, újrafogalmazott kérdést, amelyet eredetileg csak április közepén tárgyalt volna.
A politikus hangsúlyozta: a cél az, hogy az OVB minél előbb kezdje meg a Fidesz és a KDNP két új népszavazási kérdésének tárgyalását, mert fontos lenne, hogy az összes kérdésről egyszerre lehessen népszavazást tartani.
Az Alkotmánybíróság elnöke március 8-án jelentette be, hogy a Fidesz és a KDNP által kezdeményezett hét népszavazási kérdés közül háromban, a termőfölddel, a kórházprivatizációval és a patikán belüli gyógyszerárusítással kapcsolatos népszavazási kezdeményezésekben megkezdődhet az aláírásgyűjtés.
Két kérdésben, a kormánytagok felelősségére és a nyugdíjasok munkavállalására vonatkozó kezdeményezéseket illetően az AB helybenhagyta az OVB határozatát, amelyben a testület megtagadta az aláírásgyűjtő ív hitelesítését.
A Fidesz és a KDNP március 14-én két új kérdést nyújtott be: újrafogalmazta a vizitdíj eltörlésére vonatkozót, valamint elkészítette a kórházi napidíjról szólót.
A vizitdíjjal kapcsolatos eredeti kérdés úgy szólt: „Egyetért-e Ön azzal, hogy a háziorvosi ellátásért, fogászati ellátásért és járóbeteg-szakellátásért továbbra se kelljen vizitdíjat fizetni?„. Ezt úgy fogalmazták újra, hogy „Egyetért-e Ön azzal, hogy a háziorvosi ellátásért, fogászati ellátásért és a járóbeteg-szakellátásért a jelen kérdésben megtartott népszavazást követő év január 1-től ne kelljen vizitdíjat fizetni?”.
(hírtv.net, mti)

Drámai bejelentést tett Fenyő Miklós: egy korszak zárult le az életében