Maratoni beszédek – Chávez Fidel Castro nyomdokaiba lépett

A venezuelai Globovisión is kénytelen volt rövidíteni Chávez legutóbbi vasárnapi monológjának tartalmát. Az argentin La Nación egy július eleji titkos argentin rakétakísérletről számolt be, a mexikói El Universal jegyzetírója pedig inkább szomorkodik, mint örül, hogy mexikói a világ leggazdagabb embere.

2007. 08. 06. 15:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

lanacion.com.ar – Argentína

A konzervatív napilap vasárnapi száma közölte a hírt, amely szerint Argentína egy hónapja titokban sikeres rakétakísérletet hajtott végre a Tronador I nevű rakétával, amellyel műholdat akar az űrbe juttatni. Argentína a vereségével végződő 1982-es brit-argentin háború után (a Falkland- vagy Malvin-szigetekek birtokáért) sokáig folytatta rakétakísérleteit, majd nemzetközi – elsősorban amerikai – nyomásra 1993-ban felhagytak vele. 1987-ben a Kondor II-es ballisztikus rakétával kísérleteztek, de a neoliberális, és az Egyesült Államok szövetségesének számító Carlos Saúl Ménem (1989-1999) elnök némi ellenállás után végül engedett a nyomásnak.

globovision.com – Venezuela

Hugo Chávez, Venezuela harmadszor is megválasztott elnöke egyre nyilvánvalóbban törekszik példaképe, az agg, egy éve lábadozó és visszavonult kubai pártvezér nyomdokaiba lépni. Vasárnap eszmei atyjához hasonlóan – akit csak a szabadság bajnokának nevez – maratoni hosszúságú tájékoztatást adott szokásos tévé- és rádióműsorában, a Halló, itt az elnök beszél című állandó programjában, ahol 7 óra 43 percig beszélt közönségéhez. Ebben többek között már cáfolta, hogy az ellenzéki tévé, az RCTV megszüntetése miatti tiltakozás okán júniusban ultimátumot adott volna a Mercosurnak, az Európai Unióhoz hasonló dél-amerikai szervezetnek. Chávez azt is tudatta: hétfőn fontos dél-amerikai körútra indul Ecuadorba, Argentínába, Uruguayba és Bolíviába.

eluniversal.com.mx – Mexikó

Jorge Zepeda Patterson a független napilapban közölt írásában azon elmélkedett, hogy milyen hátrányai származnak Mexikónak abból a tényből, hogy egy ideje már egy mexikói vállalkozó (Carlos Slim) vezeti a világ leggazdagabb embereinek listáját. Következtetéséhez idézte volt kormányzók véleményét a szegény politikusokról. Például Mario Villanueva, Quintana Roo állam egykori kormányzója szerint az a politikus, aki Cancúnban (az egyik legnépszerűbb fürdőhelyen a Mexikói-öböl partján) nem gazdagodik meg, az – finoman szólva – egyszerűen mihaszna. (Az újságíró szókimondóbban fogalmazott.) Zepeda Patterson ellenérzésének lényege: azért nem tetszik neki, hogy mexikói áll a lista élén, mert Carlos Slim hatalma már olyan mértékű, hogy felülemelkedett a mexikói intézményeken. Ennek pedig az ország látja kárát, mert az általa kötött üzletek hasznából Mexikó vajmi keveset fog viszontlátni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.