elpais.es, elmundo.es – Spanyolország
Minden mérvadó spanyolországi sajtótermék, köztük a legolvasottabb jobboldali napilap, az El Mundo is közölte a hírt, hogy a Spanyol Nemzeti Bank kormányzójának bejelentése szerint a nemzeti pénzintézmény augusztusig eladta aranytartalékának egyharmadát (108,8 tonnát). Pedro Solbes, a baloldali kormány gazdasági minisztere, az EU volt gazdasági főbiztosa azzal indokolta a manővert, hogy a bank állampapírokat vásárol, mert az jövedelmezőbb vagyon, mint az arany. A bank jelenlegi aranytartaléka így 283 tonnára csökkent. A baloldali kormányhoz közelinek számító spanyol napilap, az El País emlékeztette ovlasóit, hogy Solbesnek június elején magyarázatot kellett adnia a spanyol felsőháznak az eladásokról. A lap ezen kívül idézte az olasz kormányfő, Romano Prodi elleni bírálatokat, amelyekre azért kapott a baloldali miniszterelnök, mert „kedvezőnek„ tartotta, hogy vitát kezdtek az olasz Központi Bank aranytartalékának eladásáról, hogy így csökkentsék az államadósságot.
elmercurio.com – Chile
A dél-amerikai országban mind nagyobb hullámokat vet a hatmilliós főváros, Santiago de Chile nagyszabású tömegközlekedési átszervezésének látványos kudarca és a nyomában keletkezett politikai botrány. A Transantiago néven elhíresült közlekedési program újabb fejet követelt: lemondott a program egyik koordinátora is. Egy héttel ezelőtt nagy feltűnést keltett a belügynmisnizter, Belisario Velasco, amikor rövid időn belül megváltoztatta véleményét. Korábban még azt állította, hogy Michelle Bachelet, a szocialista elnök asszony ismerte azt a jelentést, amely előre jelezte a program várható zavarait, de másnap már cáfolta, hogy ismerte volna.
A februárban nem kedvező előjelekkel mégis beindított „környezetkímélő” és forgalomcsökkentő program azonnal közlekedési káoszt okozott, és azóta is borzolja az utasok és lakosok kedélyeit.
Őrült végjáték: csodagól döntött a Real Madrid rekordot jelentő mérkőzésén
