SMS-en szervezik a tanártüntetéseket

A spanyol El País megírta, hogy – miközben Madrid nem ismeri el új államként – spanyol parancsnokot kaptak a függetlenségét kikiáltott Koszovóban állomásozó NATO-békefenntartók. A portugál Diário Digital idézte az egyik tanárszakszervezet vezetőjét, aki üdvözölte a spontán tanártüntetéseket. A brazil Folha de Sao Paulo elemzője taglalta, mi a Brazília szempontjából egyik legérdekesebb mozzanat a kubai államtanács újjáválasztásában.

2008. 02. 25. 16:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

elpais.es – Spanyolország

A legolvasottabb spanyolországi napilap híre, hogy spanyol parancsnokot neveztek ki a koszovói NATO-békefenntartó (KFOR-) csapatok operatív főnökének. A 48 éves tüzértiszt, Juan Montenegro Álvarez de Tejera ezredes egy évig irányítja az egységeket a Koszovó függetlenségének kikiáltása után kialakult igen nehéz helyzetben. (Spanyolország nem ismerte el Koszovót – a szerk.)

diariodigital.pt – Portugália

A portugál honlap is idézte az egyik tanári szakszervezet, az Oktatási Szakszervezetek Országos Szövetségének (FNE) vezetőjét. Joao Dias da Silva elmondta, hogy a portugál tanárok szombati spontán tüntetései az ágazatban dolgozók mélységes elégedetlenségét fejezik ki. A több száz tanár a mozgósítás új módszereivel: SMS-ekben, e-mailekben és blogokban terjesztett felhívásban hirdette meg a tiltakozást három portugál városban. Da Silva hangsúlyozta, hogy a tanárok főleg azért tüntettek, mert az oktatási minisztérium valósággal megnyomorítja őket a rengeteg bürokratikus és adminisztratív teendőkkel, így alig marad idejük a tényleges oktatásra, ráadásul teljesen leértékelik a szakma tekintélyét. Da Silva azért is üdvözölte a már eddig is gyakori spontán tiltakozásokat, mert erőt adnak a szakszervezeti mozgalomnak, amely így eredményesebben képes képviselni érdekeiket a törvényekkel szemben.

folha.uol.com.br – Brazília

Kennedy Alencar, a legnagyobb példányszámú brazil napilap publicistája külön elemzést szentelt a vasárnap tartott kubai államfőválasztás előtt a kiemelt eseménynek. A cikk külön érdekessége, hogy azt várja, fontos szerepet tölt majd be az új tanácsban Felipe Pérez Roque kubai külügyminiszter, aki Fidel feltétlen hívének és a baloldali elnök, Luiz Inácio Lula da Silva barátjának számít. Alencar arra számított, hogy a brazil Munkáspárt (PT) tagjaihoz is közeli fiatal – 43 éves – külügyminiszter bekerül az államtanácsba. A párt tagjai sosem számoltak a Fidel Castro utáni kubai összeomlás és a floridai emigránsok visszatérésének forgatókönyvével. Ellenben tudják, hogy az átmenet nagyon is bonyolult folyamat, amelynek során átveheti vagy lemásolhatja a kínai modellt (gazdasági nyitás politikai változtatások nélkül).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.