Evo Morales sorsáról is döntenek

Az argentin Página 12 című lap az Egyesült Államok újjászervezett 4. flottájának első útjáról írt. A venezuelai Union Radio a bolíviai visszahívó hatályú népszavazással foglalkozik. A brazil Folha de Sao Paulo pedig a katonai diktatúra levéltárainak megnyitását taglalta.

2008. 08. 10. 16:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

pagina12.com.ar – Argentína

Rosario város kormánypárti lapja szombaton közölte, hogy a floridai Mayport kikötőjéből elindult első portyájára az Egyesült Államok újjászervezett 4. flottája. A flotta legnagyobb hajójának, a USS Kearsarge-nek az a feladata, hogy humanitárius segítséget nyújtson Trinidad és Tobago, Guyana, Kolumbia (Venezuela közvetlen szomszédai), Panama, Nicaragua és a Dominikai Köztársaság szegényeinek, majd a dél-amerikai kontinens több kikötőjének érintése után novemberben tér vissza állomáshelyére.

unionradio.net – Venezuela

A legtájékozottabb venezuelai hírportál is vezető helyen foglalkozik a bolíviai népszavazással, amelyen a baloldali ajmara indián elnök, Evo Morales és alelnöke, Álvaro García Linera, illetve a kilencből nyolc prefektus visszahívásáról vagy posztjában tartásáról döntenek. Morales Chaparéban, adta le szavazatát két fia és néhány testőre kíséretében. A szavazáson Moralesnek a leadott szavazatoknak legalább 53,7 százalékát kell megszereznie – ilyen arányban nyert 2005 decemberében –, míg a többi vezetőnek legalább 50 százalékot kell elérniük. Morales reméli, hogy a szavazás után új helyzet alakul ki, és végül leváltják a vele szembefordult ellenzéki prefektusokat, ezért bejelentette, hogy a következő néhány nap során tanácskozik majd a szociális mozgalmak vezetőivel, hogy megbeszéljék, hogyan folytassák a változás folyamatát.

folha.uol.com.br – Brazília

A legolvasottabb brazil napilap egyik híre szerint két miniszter is szorgalmazza a katonai diktatúra levéltárainak megnyitását. Tarso Genro igazságügyi, és Paulo de Tarso Vanucchi, az emberi jogi ügyek minisztere azért pártolja a döntést, mert szeretnék tisztázni magukat: a Río de Janeiró-i Tiszti Klubban idéztek kartotékjukból, miszerint a két miniszter gerillaharcos volt. Tarso Genro közölte, a hírben semmi újdonság nincs, és megismételte javaslatát: meg kell nyitni a levéltárakat a nyilvánosság előtt, mert a történelem mindenkié, és így végre kiderülhet, hogy mennyi kartotékot semmisítettek meg a katonák.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.