jornada.unam.mx, cronica.com.mx – Mexikó
A baloldali mexikói napilap is címlapján közölte az elgondolkodtató hírt: 28 embert gyilkoltak meg az egész országban – összesen hét államban a 32-ből, többségük az Egyesült Államok és Mexikó közös határán fekszik – egy nappal azután, hogy a mexikóvárosi képviselőházban aláírták az össznemzeti megállapodást a szervezett bűnözés és korrupció elleni megállapodásról. A Crónica de Hoy című laphálózatban is vezető helyen foglalkoztak a szövetségi főügyész, Eduardo Medina-Mora beismerésével: a szervezett bűnözés azonnali válaszlépése mélyen megrendítette a kormányt, a biztonsági szerveket és az igazságszolgáltatást. Az ügyész idézte Alejandro Martít, a közelmúltban elrabolt és meggyilkolt egyik tizenéves áldozat nagyvállalkozó apját, aki leckét adott a megállapodás aláíróinak erkölcsi, emberi és állampolgári tartásból, amikor kijelentette: ha a hároméves program mégis kudarcot vall, de a politikusok lemondás helyett továbbra is felveszik fizetésüket, az is korrupció.
correiomanha.pt – Portugália
A második legolvasottabb portugál lapban két egészségügyi hír is aggasztja az érdekelteket: a lisszaboni Alfredo Costa-kórház szülészeti osztálya súlyos nehézségekkel küszködik, mert bezárták a főváros több kórházának szülészetét, az odatartozó betegek, kismamák áradata pedig kórházukra zúdult. A kórházban az előírások nyolc szülész-nőgyógyászt írnak elő a napi rendelés ellátására, ehelyett csak hat orvos kezeli a megnövekedett betegforgalmat. Az elsősorban híreket sugárzó kereskedelmi TSF rádió megkereste az üggyel kapcsolatban az illetékes tárcát, de ott csak annyit közöltek, hogy megállapodtak a szülészeti osztály vezetésével a bezárt szülészetek betegeinek átirányításáról.
clarin.com.ar – Argentína
Egyelőre csak a magát függetlennek tartó argentin napilap közölte, hogy a baloldali brazil elnök, Luiz Inácio Lula da Silva fontolgatja egy másik állami olajcég megalapítását a hazai energiaóriással, a Petrobrásszal párhuzamosan. Az ötlet rögtön nagy vitát váltott ki, mivel nem tudnak megegyezni a cégben és a kormányban, ki vállalja a tavaly november óta felfedezett egyre több szénhidrogén-lelőhely valószínűleg tetemes kitermelési költségeit. Lula a valószínűleg jóval több mint egymilliárd dollárra becsült kitermelési költségek miatt akarja így tehermentesíteni a Petrobrást, amit egyelőre kétkedve fogad a cég vezetése. Óvatosságból azonban biztosan kizárja a külföldi cégek vagy tőke részvételét az esetlegesen megalapítandó új cégben.
Vidnyánszky Attila nyílt levele Dúró Dórának