dn.sapo.pt, diario.iol,.pt – Portugália
Az állami kezelésű napilap vezető híre az úgynevezett Lisszabon-gate újabb fejleményeiről írt. António Costa, a portugál főváros közgyűlésének elnöke beszámolt a városatyáknak arról a beszédes tényről, hogy Lisszabon 101 magánszemély és cég, intézmény bérli, igen baráti áron 16 történelmi palotáját, és több ezer négyzetméteres területét. Például a Közbiztonsági Rendőrség (PSP) nem fizet a Folgosa palota bérletéért, a TAP, a portugál nemzeti légitársaság klubja pedig 531,70 eurót fizet havonta a Benegazil palota bérleti díjaként. A lap korábban már megírta, hogy az ügyben meghallgatták az Európai Bizottság portugál elnökének feleségét is.
A legnépszerűbb hírportál, a Portugal Diário csütörtökön szellőztette meg a város könyvvizsgálatának ellenőrzése után a tényt, hogy Joao Soares, a város korábbi főpolgármestere, és a kétszeres szocialista állam- és kormányfő, Mário Soares fiának mandátumai – 1995-2001 – idején osztották ki a legtöbb lakást, szám szerint 281-t. A főváros 2028 lakással rendelkezik, amelyeket három típusba sorolnak: lakásbérlet (szerződéssel), szociális lakás (szerződés nélkül) és lakásátengedés (szerződés nélkül).
larepublica.com.pe, elcomercio.com.pe – Peru
A baloldali napilap egyik híre szerint a szeptember 15-e óta, vagyis 27 napja sztrájkoló orvosok levelet írtak Alan García elnöknek, amelyben felsorolták azokat a sérelmeket, amelyeket a pénteken távozó volt egészségügyi miniszter, Hernán Garrido Lecca által okozott az egészségügyi szakmának. (A lap másik írása egyébként beszámol a miniszternek arról az „üzletéről”, amelynek értelmében egy dominikai vállalkozóval, Fortunato Canaánnal megosztozott volna az eladandó kórházakból származó hasznon.) Az orvosok jelezték levelükben, hogy ha a kormány nem ül le velük tárgyalni, hétfőtől beváltják fenyegetésüket, és naponta átadnak a tárcának egy-egy kórházat. Az első átadandó kórházak, amelyek 1970-ben épültek Áncash tartományban, koruk és elhanyagolt állapotuk miatt nem alkalmasak a gyógyító tevékenységre, mondta Rafael País, a tartomány orvosainak nevében.
Eközben az új kormányfő kinevezésével egyelőre lezárult a perui kormányválság, amely vasárnap robbant ki egy norvég olajcég megvesztegetési kísérletei miatt, amelybe belekeveredett a kormány több tagja is. A 61 éves, állatorvosi végzettségű Yehude Simon Munaro, az észak-perui Lambayeque megye eddigi vezetője elvállalta a neki felajánlott posztot. A konzervatív El Comercio máris megírta, mit kell tudni róla: megalapított egy pártot, amelyet azzal vádoltak, hogy kapcsolatban állt egy terroristának minősített mozgalommal (Túpac amaru Forradalmi Mozgalom), majd 1992-ben 20 év börtönre ítélték a terrorizmus éltetése miatt, de 8 év után amnesztiával kiengedték. 2002-ben indult és nyert a megyei elnök posztért, azóta vezette Lambayeque megye életét.
Magyar Péterék hazudtak a rendezvényük költségeiről