Inkább a cégeket terhelné az állam – Franciaországban

A jövő héten kerül sor Franciaországban a szociális partnerekkel és a tulajdonosi szférával történő egyeztetésre Nicolas Sarkozy köztársasági elnök válságkezelő javaslatai kapcsán. Nem a bérből és fizetésből élőkre, hanem – többek között – a cégekre hárítanák a krízis okozta terheket.

MNO
2009. 02. 09. 17:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erőteljesebb állami beavatkozást helyezett kilátásba Nicolas Sarkozy francia államfő minapi, televíziós beszédében, melyben a tervezett válságkezelő intézkedéseket részletezte. Az államfő bejelentette, hogy eltörlik az iparűzési adót, hogy a cégek ne települjenek ki kedvezőbb feltételek reményében. Az adóból 28 milliárd eurós bevételt szerző önkormányzatok erőteljesen vitatják e lépés ésszerűségét.

Sarkozy tervezett intézkedései között kiemelten szerepel a cégek osztalékának a munkavállalók javára történő újraelosztása.

A megreformált profitgazdálkodás lényege, hogy az osztalékot háromfelé bontanák: egyharmada jutna az alkalmazottaknak, egyharmada a részvényeseknek és egyharmadnyi osztalékot lehetne beruházásokba forgatni. A tervezett intézkedések között szerepel az időleges munkanélküliségben lévők kárpótlása munkabérük 60 százalékával. Az államfő ez utóbbi munkanélküli réteg kapcsán kiemelte: ha máshogy nem, határozott idejű munkaszerződéssel kell segíteni az érintetteken és a fiatal munkavállalókon.

Kilátásba helyezte Sarkozy azt is, hogy az idősebbek és a gyermeküket egyedül nevelő anyák elhelyezkedését úgynevezett munkavállalói csekkel támogassák, melyet az állam térít nekik.

(Le Figaro, RFI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.