A Nagymező Utcaiak Egyesülete szerint a hatodik kerületben nem mélygarázsokra, hanem a kerületben lakó polgármesterre van szükség. Olyan polgármester és képviselők vezessék Terézvárost, akik itt élnek; akik ismerik és figyelembe veszik a helyi közösség érdekét és akaratát.
Verók István polgármester úr népszavazási kezdeményezésére az a válaszunk, hogy a kerületi parkolási helyzet felmérése, környezetvédelmi hatástanulmányok és alternatív megoldások kidolgozása és megvitatása nélkül a mélygarázsok ügye szakmailag megválaszolhatatlan.
Felháborító, hogy az idegenben lakó polgármester a kerület zöldterületére akar mélygarázst építtetni. A kerületben élőknek a Liszt Ferenc tér, a Jókai tér, a Hunyadi tér és a Nagymező utca fái jelentik azt a zöld környezetet, ahol felüdülhetnek. A kerületben ugyanis nincsenek parkok. Budapesten a hatodik kerületben a legkisebb az egy főre jutó zöld felület nagysága.
A civil tiltakozásoknak eddig sikerült megakadályozniuk a mélygarázsépítéseket azzal, hogy betartatták a hatodik kerületi hatályos jogszabályokat. A jogszabályok ugyanis védik a fákat a kerületben. Ezt a jogszabályi védelmet akarja a TEKVÉSZ (kerületi építési szabályozás) módosításával eltörölni a polgármester. A heteken belül hatályba lépő módosítás szerint mélygarázs építése esetén kivághatóvá válnak a kerület egészséges fái. Jelenleg csak életveszélyes fát lehet kivágni a kerületben.
Az Egyesület felkéri a polgármestert, hogy költözzön a hatodik kerületbe, és saját bőrén tapasztalja meg, milyen egy fák nélküli és levegőtlen kerületben élni. A hatodik kerületben élők nemcsak színházba és vacsorázni járnak ide, hanem itt is élnek.
A hatodik kerületben élők meg fogják védeni köztereiket és utcáikat, hogy azokat ne lehessen magánérdekeket szolgáló befektetőknek átadni. A közterület elidegenítési tilalmát törvény írja elő. Ezért sem tartjuk elfogadhatónak, hogy magánbefektetők tulajdonába kerüljenek a közterek és utcák a hatodik kerületben.
A kerület ingatlanvagyonának jelentős része eladásra került. Azonban Terézváros lakossága meg fogja védeni köztereit és utcáit és az azokon álló idős, de egészséges fákat. A soproni Nyugat-magyarországi Egyetem favizsgáló szakértői csoportjának kiadott véleménye szerint „nincs rendkívüli helyzet, balesetveszély: élet-, egészség- vagy vagyonvédelmi ok, ami indokolná 19 darab fa azonnali eltávolítását!” Ezt a véleményt az egyesület eljuttatja mind a Fővárosi Főügyészségnek, aki vizsgálja a tervezett fakivágást, mind a Főpolgármesteri Hivatalnak és a hatodik kerület jegyzőjének.
A szakvélemény itt olvasható:
http://lmv.hu/nagymezoszakvelemeny
A mai demonstráción követelésként elhangzott Terézváros 12 pontja:
1 . Felelős önkormányzatot Terézvárosnak! Mondjon le a mostani vezetés, és írjon ki mielőbbi önkormányzati választást!
2. Csak helyi lakó lehessen polgármester és képviselő a kerületben!
3. Kevesebb politikát és több szakértelmet!
4. Tisztaságot követelünk a közterületeken és a kerületi közügyekben!
5. Átfogó városrendezési, kulturális és környezetvédelmi terveket!
6. A düledező épületek felújítására mielőbb reális programot!
7. A tereket visszaadni a lakosságnak és gyerekbarát környezetet!
8. Esztétikumot és jóízlést a korrupció helyére, illetve átlátható, felelősségre vonható szabályozást és városvezetést a kerületnek!
9. A Hunyadi tér, a Jókai tér, a Nagymező utca és a „Zsidónegyed” mielőbbi, törvényes rendezését, a fák és a műemlékek megvédését és további zöldfelület telepítését! Faültetést minden mennyiségben!
10. A kerületi oktatási intézmények mielőbbi megsegítését!
11. A szociális problémák hathatós kezelését, szolidaritást!
12. Gazdaság- és turizmusélénkítő programot a kerületnek!