A többi között Sághy Ildikó főszerkesztő, Szakonyi Károly, Borbély László, Pozsgai Zsolt írók, Kiss Dénes, Tóth Éva, Serfőző Simon, Kalász Márton, Király Farkas, Rózsássy Barbara költők, Rozsondai Marianne, az MTA kézirattárának vezetője, Babus Antal, a Radnóti-kiállítás kurátora szólal meg Hűvösvölgyi Ildikó és Szersén Gyula színművészek közreműködésével. Műfaji szempontból gazdag, változatos a kéthavonta megjelenő folyóirat szóban forgó, friss, nyomdaszagú száma, melynek mottója lehetne: útlevél a múltba.
Borbély László fiatal író egy igazságtalanul elfeledett jelentős íróra, Galgóczi Erzsébetre emlékezik, kinek művei 1989-ben bekövetkezett haláláig eseményt jelentettek az irodalomban. Galgóczi műfajmegújító prózai munkák áradatával tartozott azok közé, akik a valóság ütőerén tartva kezüket a kor és a magyar vidék porblémáit különleges erővel, bátorsággal tárták föl.
Tüskés Tibor A levélíró című írásában az államszocializmus látszólag szürke, de nagyon is izgalmas hétköznapjaiba vezérel bennünket, s megidézi, hogyan próbálta a hatalom egyik legjobb barátja, Fodor András költő, naplóíró harmadik kötetének megjelenését megakadályozni. S amikor már nyilvánvaló, hogy nem sikerül, hogyan próbálja a Szabolcsi Miklós–Király István–Pándi Pál irodalomtörténész triumvirátus nevével fémjelzett, ravaszul működő irodalomfigyelő apparátus orwelli módszerrel eltitkolni a megtörtént tényeket.
Elgázolt egy embert a vonat Kecskeméten