UKRAJNA–GÖRÖGORSZÁG 0-1 (Szalpingidisz)
Az athéni gól nélküli döntetlen után Doneckben csaptak össze a csapatok a vb-pótselejtező visszavágóján. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, a 8. percben egy távoli lövés kipattant Corvasz kapusról, Sevcsenko pedig kisodródott helyzetben a kapu mellé-fölé bombázott. Néhány perccel később a görögök is veszélyeztettek, Karagunisz szabadrúgása után Szamarasz csak centikkel fejelt a kapu fölé. Miután Corvasz hárítani tudta Alijev szabadrúgását is, a 32. percben egy szép kiugratás után Szalpingidisz megszerezte a vezetést a vendégeknek. A Panathinaikosz csatára Szamarasz remek labdájával lépett ki két ukrán védő közül, majd a kifutó Pjatov mellett a bal alsó sarokba gurított. Az ukránok a fordulás után mindent egy lapra feltéve támadtak, főként távoli lövésekkel próbálták bevenni Corvasz kapuját, a továbbjutáshoz ugyanis két gólt is kellett volna rúgniuk. Végül aztán egyszer sem sikerült betalálniuk a görög kapuba, így a szövetségi kapitányként századik mérkőzését teljesítő Otto Rehhagel vezette Görögország jutott ki a dél-afrikai világbajnokságra.
SZLOVÉNIA–OROSZORSZÁG 1-0 (Dedic)
Moszkvában 2-1-re győzött az orosz válogatott a pótselejtező „odavágóján”, s most is esélyesebbként várta a párharc második mérkőzését. A szlovénok persze egyáltalán nem tettek le a továbbjutásról, Novakovic révén többször is veszélyeztették Akinfejev kapuját. A 44. percben egy jobbról élesen beívelt labdára Dedic érkezett, s parádés mozdulattal a kapu bal oldalába lőtt. Vezettek tehát a szlovénok, s ezzel már ők álltak továbbjutásra. A szünet után természetesen az oroszok voltak kezdeményezőbbek, ám talán túlontúl is vehemensen támadtak, ami a vesztüket okozta. Kerzsakovot ugyanis a 66. percben kiállította a játékvezető, mivel Gyenyiszov bal oldali beadása után belerúgott Handanovic kapusba. Az ember- és gólhátrányban lévő szbornaja ezt követően már nem tudott kibontakozni, sőt a 92. percben Zsirkov megkapta második sárga lapját, amiért ő is a kiállítás sorsára jutott. Szlovénia története során másodszor jutott ki labdarúgó-vb-re.
BOSZNIA-HERCEGOVINA–PORTUGÁLIA 0-1 (Raúl Meireles)
Egygólos előnyt szerzett Lisszabonban a portugál válogatott, amely a zenicai visszavágón is betalált a bosnyák kapuba, s 1-0-s győzelmével kiharcolta a vb-szereplést. Pedig a bosnyákok bátran támadtak a mérkőzés folyamán, annak ellenére is, hogy egyik legjobbjuk, Misimovic sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Ott volt viszont Dzeko, Salihovic, majd a második félidőben Muslimovic, ám egyiküknek sem sikerült bevennie Eduardo kapuját. A portugálok taktikusan altatták a bosnyák válogatottat, mígnem az 56. percben Nani passzát követően Raúl Meireles a kapu jobb alsó sarkába lőtt. A hazai csapatnak így három gólt kellett volna még szereznie a továbbjutáshoz, ám a luzitánok végül megőrizték egygólos előnyüket, s összességében megérdemelten jutottak ki Dél-Afrikába.
FRANCIAORSZÁG–ÍRORSZÁG 1-1 – hosszabbítás után (Gallas, ill. Keane)
Elképesztő mérkőzést játszott egymással a francia és az ír válogatott Párizsban. A vendégek több formás akciót is vezettek az első félórában, Doyle kétszer is gólt fejelhetett volna, mígnem a 33. percben Duff jobb oldali beadását Keane belsőzte Lloris kapujába. Ezzel vezettek tehát az írek a Stade de France-ban. Sőt, O’Shea a szünet után növelhette is volna Giovanni Trapattoni csapatának előnyét, ám óriási helyzetben a kapu fölé bombázott. A franciák persze próbáltak egyenlíteni még a rendes játékidő letelte előtt, ám ez nem sikerült nekik, bár többször is közel jártak a gólszerzéshez. Ami késik, nem múlik, gondolhatták a hazai drukkerek, s igazuk is lett, a hosszabbítás első félidejének végén Gallas Henry középre adása után közelről a hálóba fejelt. Igen ám, de a Barcelona csatára kézzel tette maga elé a labdát az ír kaputól alig egy lépésre, így az írek jogosan, bár hiába reklamáltak szabálytalanságot, Hansson játékvezető megadta a gólt. A gólt, amellyel Franciaország megváltotta a belépőjegyét a dél-afrikai seregszemlére.
A VILÁGBAJNOKSÁGRA KIJUTOTT VÁLOGATOTTAK:
EURÓPA (13 résztvevő)
Anglia, Dánia, Franciaország, Görögország, Hollandia, Németország, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Svájc, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia
AFRIKA (5 +1)
Algéria, Elefántcsontpart, Ghána, Kamerun, Nigéria + Dél-Afrika (a rendező jogán)
DÉL-AMERIKA (5)
Argentína, Brazília, Chile, Paraguay, Uruguay
ÁZSIA (4)
Ausztrália, Dél-Korea, Észak-Korea, Japán
CONCACAF-ZÓNA (3)
Egyesült Államok, Honduras, Mexikó
ÓCEÁNIA (1)
Új-Zéland.