Süddeutsche Zeitung (Sueddeutsche.de)
A baloldali müncheni napilap ismerteti a szövetségi államügyészség keményedő fellépését a pekingi ügynökökkel szemben. A szövetségi államügyészség kedden Münchenben és a bajor főváros közelében átkutatta négy kínai születésű személy lakását. Hírszerzési tevékenységgel vádolják őket. Feladatuk volt a közel ötszáz fős müncheni ujgur közösség megfigyelése. Az ujgurokat Peking a Kínát fenyegető „négy méreg” egyikének tartja.
A biztonsági szervek szerint a kémeket a müncheni kínai főkonzulátusból irányították. A gyanúsítottakat kihallgatták, de letartóztatásukra nem került sor. Már két éve feltűnt a kínai képviselet ujgurellenes akcióival. Egy diplomatát ezt követően kiutasítottak Németországból. Még 2007-ben, amikor a kancellári hivatal volt egy kínai hackertámadás célpontja, a szövetségi kormány visszafogottan válaszolt. A mindennapossá vált ipari kémkedésről is többnyire hallgatott Berlin, hogy a fontos ázsiai kereskedelmi partnert ne bosszantsa. De a kínaiak olyan feltűnően tevékenykednek, hogy már nem lehet nem észrevenni őket. Kedden kezdődött Münchenben a per ama kínai vállalkozó ellen, aki bajor partnerét szerette volna kikémlelni. A kínai kémeknél végrehajtott házkutatás újabb, határozottabb fellépést jelent a kínai kémkedéssel szemben. A négy a mostani ügyben érintett férfi 42 és 63 év közötti, Kínában született, ketten közben már megszerezték a német állampolgárságot.
Der Tagesspiegel (Tagesspiegel.de)
A konzervatív berlini napilap a zöldek egykori elnökének politikai irányváltásával foglalkozik. Angelika Beer, az egykori zöldpárti politikus már a mostani Bundestag-választásokon is támogatta a Kalózpártot. Most belépett a schleswig-holsteini tartományi szervezetbe. A Kielből származó Beer idén tavasszal távozott a zöldektől, miután nem voltak hajlandók a közelgő EP-választásokon biztos bejutást garantáló listahelyet garantálni neki.
Angelika Beer saját bevallása szerint igen jól megfontolta a Kalózpártba történő belépést. Majdnem nyolc hónapot várt, mert nem sokra tartja a pártok váltogatását – áll a párt honlapján. Beer 2002 és 2004 között Reinhard Bütikoferrel közösen elnökként vezette a zöldeket. Tizenegy évig volt a Bundestag képviselője, és öt évig dolgozott az Európai Parlamentben, ráadásul a zöldek egyik alapító tagja volt.
Ez történt eddig Magyarország történetének legnagyobb diplomáciai eseményén