A kutatók hátizsákot tettek minden tehénre, amelyben összegyűjtik a gyomrukban termelődött gázokat, ezeknek nagy része felelős a bolygónk légkörét szennyező anyagokért. Guillermo Barré, a kutatás egyik résztvevője elmagyarázta, hogy az elmés eszköz kanülök révén közvetlen összeköttetésben van a tehén gyomrával, ahol a metántartalmú gázok nagy része keletkezik. Az így összegyűjtött gázok tanulmányozása révén fogják majd tovább tanulmányozni más egyes termelőágazatok gázkibocsátásait is, hogy ki tudják dolgozni a légkört szennyező anyagok csökkentésének módszereit. A rendszert összekötötték egy szerverrel, ennek révén az egész világon hozzá lehet férni az összegyűjtött új adatokhoz.
Argentína mindig is büszkén hangoztatta, hogy több – 55 millió – szarvasmarhája van, ahány lakosa (40 millió). Az ENSZ élelmezésügyi szervezete (FAO) úgy tudja, hogy a kérődzők a felelősek a Föld károsanyag-kibocsátásának 18 százalékáért, és az INTA adatai szerint ebből a mennyiségből Argentína 35 százalékkal részes.
A dán fővárosban, Koppenhágában december 7-18-a között tanácskoztak a világ legtöbb országának felelősei, ahol a haszonállatok által kibocsátott károsanyag-kibocsátási is a napirendi pontok között szerepelt.
(lanacion.com.ar – Argentína, proceso.hn – Honduras, elperiodico.com – Spanyolország)
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő