Fizetnek a táliboknak, csak ne lőjenek?

A Focus beszámol arról, hogy a szövetségi kormány támogatja: pénzzel vegyék rá a tálibokat a fegyverletételre. A Frankfurter Allgemeine Zeitung a betegsége miatt visszavonuló Oskar Lafontaine-ről ír, bemutatva a Baloldali Pártban mutatkozó hatalmi vákumot.

2010. 01. 24. 9:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Focus

A hírmagazin Pénzzel kell kimeríteni tálib harcosokat című cikkében ismerteti azokat az elképzeléseket, miszerint anyagi eszközökkel próbálják rávenni az ellenállókat harcuk feladására. A német szövetségi kormány Dirk Niebel, a gazdasági együttműködési és fejlesztési kabinet vezetőjének tájékoztatása szerint támogatja Hamid Karzai afgán elnök ezirányú javaslatát. „El tudom képzelni, hogy a szövetségi kormány egy ilyen alapban részt vegyen” – nyilatkozta a liberális politikus a magazinnak. „Fontos, hogy azok a harcosok, akik készek feladni az erőszakot és ismét visszatérnek az alkotmány talajára, jövőt ajánljanak” – indokolta Niebel a kezdeményezést. Kiemelten erre a célra a jövő héten sorra kerülő londoni Afganisztán-konferencián nemzetközi külön alapot hozna létre.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

A napilap Lafontaine elhagyja az országos politikát című cikkében tudósít a Baloldali Párt társelnökének döntéséről. A döntést kizárólagosan egészségügyi okokból hozta meg a Saar-vidéki politikus, akit novemberben prosztatarák miatt megműtöttek. „A rák egy figyelmeztető lövés volt” – mondta a 66 esztendős Lafontaine. Elmondta: a pártelnökség feladásának és a Bundestag-mandátumról történő lemondásnak nincs köze a párton belüli személyi vitákhoz. Lafontaine azonban megőrzi a saarbrückeni tartományi gyűlés frakcióvezetőjének posztját. A volt SPD-elnök 2007 óta a PDS és a WASG egyesüléséből létrejött Baloldali Pártot annak megalakulásától Lothar Biskyvel közösen vezette. Bisky, aki májusban szintén nem jelölteti magát, a 2009. júniusi EP választások után szintén háttérbe vonult. Ezzel Lafontaine betegsége miatt vezetési vákuum keletkezett, ami hetek óta tartó hatalmi harcot és vitát okozott. A pártelnökségre esélyes utódjaként emlegetik többek között a Klaus Ernstet a WASG társalapítóját és a kelet-berlini Gesine Lötzsch frakcióvezető-helyettest.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.