Benyomul a magántőke az oktatásba

A portugál Diário de Notícias egyik híre: a pénteki repülőgéprablás miatt meg fogják erősíteni a repülőterek biztonsági rendszereit. A spanyol El Mundo európai rovata az közölte, hogy uniós irányelv lesz a magántőke bevonása az oktatásba.

2010. 02. 16. 16:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dn.sapo.pt – Portugália

Portugáliában egyre inkább tartanak a terrorveszélytől, főleg a repülőterek biztonsági rendszerében tapasztalható hatalmas lyukak miatt – írta az állami kezelésű Diário de Notícias. José Manuel Anes, a biztonságot, szervezett bűnözést és terrorizmust figyelő intézet vezetője szerint itt az ideje, hogy a lehető leggyorsabban jelentős szigorításokat vezessenek be az Ibériai-félsziget kisebbik országának repülőterein. A múlt pénteki eset az Alentejo tartományhoz tartozó Évorában erre a hiányosságra mutatott rá: egy hátizsákos férfi karabéllyal és revolverrel felfegyverkezve megszerzett egy repülőgépet, utasait kiugrásra kényszerítette, majd a kényszerleszállás után főbe lőtte magát. Anes figyelmeztette az érdekelteket: ez a férfi könnyűszerrel merényletet hajthatott volna végre a főváros bármelyik célpontja ellen.

Elmundo.es – Spanyolország

Az Európai Unió tagállamainak oktatási miniszterei a magántőkének az oktatásba való nagyobb bevonásától várják a szakképzés javulását – írta a lap európai rovata. Ángel Gabilondo, a spanyol kormány oktatási felelőse szerint a huszonhét miniszter elvi kompromisszumra jutott annak érdekében, hogy leküzdjék a gazdasági válságot és javítsák a foglalkoztatottak képzési szintjét. Sajtótájékoztatóján elmondta még, hogy ha a spanyol soros elnökség alatt kidolgozandó gazdasági stratégia központjába kerül az oktatás, akkor a jelenleginél több pénz jut az ágazatba. Szerinte a tagállamok nagyon súlyos gazdasági és szociális következményekkel szembesülnek, ha nem fejlesztik a minőségi képzést. Az új és ezúttal görög oktatási főbiztos asszony, Androulla Vassiliou szerint 2020-ban az állások 85 százalékát a tervek szerint magasan képzett személyeknek kell betölteniük. Ez szerinte annyit jelent, hogy ekkorra még 19 millió olyan európai állampolgárra lesz szükség, aki felsőfokú, tehát egyetemi vagy főiskolai művészeti szakképzésben részesült. Gabilondo után Vassiliou is hangsúlyozta, hogy az említett cél érdekében mindenképpen be kell vonni a magántőkét az oktatásba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.