„Aki kokárdát tűzött, kioktathatták: miért magyarkodik”

Március 15. szabad megünneplése az egyik legújabb vívmányunk – mondta Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője vasárnap a Veszprémhez tartozó Gyulafirátót Fő terén, a Batthyány-szobornál, mintegy 250-300, fáklyákkal felvonuló ünneplő előtt. • „El kell számolni mindennel, és mindenkit el kell számoltatni

MNO
2010. 03. 14. 18:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tartunk még ott, hogy megnyugodhatnánk, s azt mondhatnánk: 1848. álma megvalósult, s hogy „Magyarország minden értelemben független, szabad, polgári ország, amelynek polgárai jól és otthon érzik magukat, s ahol mindenki úgy érzi, megvalósíthatja az álmait” – fogalmazott Navracsics Tibor.

Miközben 1848. elindította Magyarországot a polgári átalakulás útján, s 1956. egy újabb kísérlet volt a magyar szabadság, a polgári Magyarország kivívására, 1989-90. tette lehetővé végül, hogy 1848. és 1956. álma beteljesedjék – hangsúlyozta a Fidesz politikusa, megjegyezve, hogy befejezik a polgári Magyarország álmának kiépítését. Mint mondta: „meg kell nyitnunk egy olyan új fejezetet, amely a gyarapodás fejezete, amely lehetővé teszi, hogy Magyarország mindenkié legyen, itt mindenki jól érezhesse magát és mindenki megtalálja a boldogulását”. „Március 15. a szabad Magyarország ünnepe, a magyar szabadság ünnepe is” – mondta a Fidesz politikusa, kitérve arra, hogy 1848. mellett 1956. is a magyar szabadság olyan ünnepnapja, amelyet „féltőn kell gondoznunk, ápolnunk és utódainkra hagynunk”.

„Nekünk a szabadságot soha nem saját magunkkal szemben kellett megvédeni, sem pedig saját magunkkal szemben kivívni, hanem mindig valamilyen külső hatalommal szemben” – tette hozzá. 1848-ban a Habsburg önkényuralommal, 1956-ban a szovjet kommunista rezsimmel kellett szembeszállniuk a magyaroknak, hogy „kivívják és megőrizzék a szabadságukat”. Mindkét forradalom elbukott, de ”1848. és 1956. követelései, reményei és hagyományai sűrűsödtek 1989-90-ben, amikor végleg ki tudtuk vívni a szabadságunkat” – mondta az ellenzéki politikus. A magyar légierő zenekarának, valamint az iskolásoknak és a helybeli női énekkarnak a műsora után az ünneplők koszorúkat, virágokat helyeztek el Batthyány Lajos mellszobránál.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.