elpais.es – Spanyolország
A spanyol szocialista kormányhoz közeli lap, az El País riportban számolt be egy kasszasikernek remélt film forgatókönyvéről: politikai thriller készül az 1981. február 23-án kezdődött, de 17 és fél feszült óra után végül sikertelenül végződő madridi puccsról. Valószínűleg az lesz a film leghíresebb jelenete, amikor Tejero csendőr alezredes 200 társával együtt pisztollyal a kezében 18.23 perckor benyomult a madridi alsóházba és kiadta a parancsot az éppen szavazó képviselőknek: feküdj, mindenki! A rendező Chema de la Pena nagyon rossz néven vette, hogy José Bono, az alsóház szocialista elnöke még nem adott engedélyt a forgatásra, pedig a király, I. János Károly is beengedte a filmeseket a Zarzuela Palotába, sőt a csendőrök is hagyják forgatni őket központi laktanyájuk udvarán. Így nem tudnák bemutatni, hogyan keletkeztek a ma is látható golyónyomok a parlamenti patkó mennyezetén, miután Tejero csendőrei néhány sorozatot eresztettek a levegőbe.
elmundoes.es – Spanyolország
A 81 évesen is aktív komikus, Antonio Ozores nagyon csalódott: annak ellenére, hogy az 1940-es évek elején kezdte színházi és komikusi pályafutását, be kell érnie havi 810 eurós nyugdíjjal. A lassan aggastyán korú, szürreális humorú, de szellemileg rendkívül friss Ozores annak viszont örül, hogy a tervezett nyugdíjkorhatár-emelés őt nem érinti, mert bizonyos foglalkozást űzőkre nem vonatkozik a kötelező nyugdíjazás bizonyos életkor után.
estadao.com.br, folha.com.br – Brazília
Több brazil lap foglalkozott Cesare Battisti ügyével, akit a brazil hatóságok tartanak fogva. Az alkotmánybírósági jogkörökkel is rendelkező szövetségi legfelsőbb bíróság (STF) pénteken ismét úgy határozott, hogy kiadható Battisti az olasz hatóságoknak, hogy ott töltse le a rá kirótt büntetést. Az 55 éves férfi az olasz szélsőbaloldali terrorcsoport, a Vörös Brigádokkal együttműködő Fegyveres Proletárok a Kommunizmusért (PAC) nevű csoport tagja, majd rövid ideig vezetője volt, akit 1987-ben hazája bírósága négy rendbeli emberölésért ítélt életfogytiglanra.
Franciaországi bujkálása után rövid ideig Mexikóban keresett menedéket, majd 2004-ben titokban érkezett Brazíliába, ahol 2007-ben fogták el. A fogoly kiadása ügyében több mint egy éve tart a huzavona a legfelsőbb bíróság és az elnök, Luiz Inácio Lula da Silva között. Az államfő most is hangsúlyozta, hogy csak az államügyész (AGU) meghallgatása után dönt Battisti sorsáról, mert övé az utolsó szó kiadatási ügyekben.