Kiábrándító meccset játszott az A-csoport két világbajnoka + Képek

Világbajnokok csatája – ekképp harangozták be Franciaország és Uruguay összecsapását a dél-afrikai futball-világbajnokság első estéjén, az A-csoport második találkozóján. A felek sajnos nem igazolták hírüket, hatvan percen keresztül gyakorlatilag semmi nem történt a fokvárosi stadion gyepén. A végeredmény is ennek megfelelően alakult ki, a csoportban pár nap múlva minden kezdődhet elölről.

2010. 06. 11. 20:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Világbajnokok csaptak össze Fokvárosban a 2010-es focivébé nyitónapjának második meccsén (az elsőn – délután – Dél-Afrika 1-1-et játszott Johannesburgban Mexikóval). Bár Uruguay már kétszer is a világ csúcsára ért – 1930-ban és húsz évvel később –, a kontinens déli csücskében rendezett A-csoportos mérkőzés esélyese 1998 világbajnoka, Franciaország volt.


Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a két nemzeti csapat közti különbség a FIFA világranglistáján, az „uruk” tizenhatodikok, a gallok bő évtizede mindig a legjobb tíz tagjai. A franciáknál ugyanakkor nem ártott szerénynek lenni, a felkészülés során ugyanis Spanyolország után Kínától is kikaptak, ami egy vb-címről álmodó csapatnál szégyen... (Gyorsan tegyük hozzá, Franciaország 2002-ben és 2006-ban vereséggel nyitott a vb-n.)


Egy szó, mint száz, a délutáni döntetlen tudatában máris felértékelődött az első esti 90 perc: aki győz, a csoport élére ugrik, aki veszít, mindenkivel szemben hátrányba kerül.

Tempós csúszkálás

A csoportrangadó óriási taktikai harcot is ígért Wáshington Tabárez mester és Raymond Domenech között, előbbi egy 4-4-2-re átállítható 3-5-2-es felállással küldte pályára fiait (a csatársorban a spanyol pontvadászat gólvágójával, Forlánnal, illetve az ajaxos Suárezzel), Domenech pedig szükség esetén 4-5-1-re átvariálható 4-3-3-mal (elöl Govouval, Ribéryvel és persze Anelkával, de Henry nélkül) jelentkezett.


Taktika ide vagy oda, a franciák léptek fel támadólag a meccs elején, a dél-amerikaiak csak csúszkáltak a pályán. Ribéry a 7. percben például máris gólpasszt érően tálalt középen Govou elé, aki hanyag mozdulattal tolta kapu mellé a labdát. Az uruguayiak magukra találása után azonnal lüktetővé vált a meccs, Forlán emitt, Gourcuff amott lőhetett volna szemfüles gólt. A térfélcserét megelőzően némileg lecsendesült a találkozó (no, nem a vuvuzelák), remélhettük, hogy a pontatlan passzok az öltözőben maradnak...


Végtelen szunnyadás

Ha a trénerek kérhettek is ilyesmit a futballistáiktól, csak elvétve teljesült óhajuk, az első félórai pörgésnek nyoma sem volt jó ideig – s mindez annak fényében, hogy még gól sem esett, nem kecsegtetett túl sok jóval. A helyet foglaló szurkolók még a hullámzásra is ráuntak.


A második játékrész első említésre méltó eseménye Henry becserélése volt, válaszul a világoskékek erre is csak egy cserével, Suárez leküldésével tudtak reagálni. A hajrára még maradt egy piros lap, amit a becserélt Lodeiro kapott Sagna lerúgásáért, de ezzel le is csordogált a meccs.


Fotók: Reuters


A csoportban kezdődhet minden elölről, mindkét meccs döntetlennel zárult... Várjuk a jobb folytatást.

FRANCIAORSZÁG-URUGUAY: 0-0 (0-0) 2010. június 11., 20.30 (magyar idő szerint), Fokváros, Green Point Stadion, 40 ezer néző
Vezette: Nisimura (japán) – Sagara (japán), Jeong (dél-koreai)
Gól:
Sárga lap: Evra (12.), Ribéry (19.), Victorino (59.), Lodeiro (65., 81.), Toulalan (68.), Lugano (94.)
Piros lap: Lodeiro (81.)

FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Gallas, Abidal, Evra – Govou (Gignac, 85.), Gourcuff (Malouda, 75.), Toulalan, Evra, Ribéry – Anelka (Henry, 72.). Szövetségi kapitány: Raymond Domenech.

URUGUAY: Muslera – Lugano, Godín, Victorino – M. Pereira, Pérez (Eguren, 88.), I. González (Lodeiro, 63.), Arévalo Ríos, A. Pereira – Forlán, Suárez (Abreu, 74.). Szövetségi kapitány: Óscar Wáshington Tabárez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.