Néhány napja a fővárosi törvényhozás megtiltotta az iskoláknak, hogy a büfék cukrozott üdítőket és silány minőségű ételeket áruljanak a gyermekeknek. Mexikóváros egészségügyi tárcája felméréseket is végzett a munkahelyeken és az egészségügyi intézményekben, és kiderült, hogy túlsúly miatt kezelik a betegek háromnegyedét a kórházakban. Sőt a fővárosi nők több mint kétharmada is fölös kilókat cipel magán. A spanyol El Mundo mexikóvárosi tudósítója szerint ennek részben az az oka, hogy sok mindenben, így a nők külsejében is az északi szomszéd, az Egyesült Államok a követendő példa. A mexikói nők például annyira belelendültek a követésbe, hogy kis híján megelőzték példaképeiket, és a világon már Mexikóban él a második legtöbb, kövérnek tekintett nő – azaz hivatalos adatok szerint a 20 évesnél idősebb nők 72 százaléka. A szövetségi kormányt az a tény is aggasztja, hogy egyre több „úszóöv” díszíti az iskolás korú gyermekeket, ezért több mozgásra próbálja rábírni a szülőket. Az utóbbi tíz évben megháromszorozódott a kifejezetten kövér iskolások száma, akik már 5 millióan vannak.
A konzervatív-liberális kormány a költséghatékonyság elveit is figyelembe véve kénytelen volt szembesülni a ténnyel, hogy az egészségügyi tárca nem lesz képes ellátni azokat a polgárokat, akik a kövérség miatt tettek szert a vele összefüggő betegségekre. 2000 és 2008 között 60 százalékkal nőtt az állami tárca kiadása az ilyen jellegű betegségekre és szövődményeikre: évente 26 milliárdról 40 milliárd pezóra.
A mexikói törvényhozás megpróbált már lépéseket tenni: tavasszal javasolta az iskoláknak, hogy vezessék be a tornaórákat, de ez volt a válasz: nincs helyük hozzá, sem pénzük, hogy tornatermet építsenek és még fizessék is a tornatanárokat.
(elmundo.es – Spanyolország, El Universal – Mexikó)
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját