Folha.uol.com.br, Progresso.com.br, Estadao.com.br, Odia.com.br, Jbonline.com.br – Brazília
Brazília történetében példátlan esetről cikkeznek a lapok egy hónappal az elnökválasztások előtt: lakat alá került a dél-brazíliai Mato Grosso do Sul állam egyik városának teljes városvezetése. A rendőrség szerdán előzetes letartóztatásba helyezte a kétszázezer lakosú Dourados szinte teljes városvezetését, összesen huszonhét személyt: a polgármestert, a városvezető helyettesét, a képviselő-testület vezetőjét és helyettesét, a legtöbb városi titkárt, még a polgármester feleségét is. A nyomozás eddigi állása szerint a város első embere, Ari Artuzi többek között minden közbeszerzési pályázatból 10 százalék sápot követelt magának, a pénzből pedig saját választási kampányait pénzelte. Ellene és a legtöbb bűntársa ellen korrupciós bűnszövetkezet létrehozása és működtetése az egyik vádpont. Dourados városát egyelőre kijelölt bíró irányítja, az ügyészség szerint a polgármester egy bonyolult korrupciós hálózatot irányított.
Lavanguardia.es – Spanyolország
Michelle Bachelet, Chile volt elnöknője kellemetlen diplomáciai incidens főszereplője volt, amikor a Menéndez Pelayo Egyetem santanderi tagozatán átvette díszdoktori oklevelét. Michelle Bachelet ugyanis a spanyol köztársaság alelnökének nevezte María Teresa Fernández de la Vegát, a vendéglátó szocialista kormány első helyettesét köszönőbeszédében. A chilei szocialista politikus asszony nem az első, aki ilyen bakit követ el: tavaly a szintén baloldali bolíviai államfő, Evo Morales üdvözölte hasonlóképpen a spanyol külügyminisztert, amikor megköszönte Miguel Ángel Moratinosnak a meghívást.
Tercera.cl, Lanacion.cl, Elmercurio.com – Chile
A chilei bányaomlás friss hírei a helyi lapokban: a mentőalakulatok optikai szálat juttatnak le a 688 méter mélyen rekedt 33 bányászhoz, hogy a nap 24 órájában videokapcsolatot tudjanak tartani velük. Az észak-chilei Atacama-sivatagban található San José bánya egyik tárnája augusztus 5-én omlott be, és egyelőre elvágta a külvilágtól a rézbányászokat. A másik hír arról számolt be, hogy csődvédelmet kértek a San Esteban bányavállalat magyar származású tulajdonosai, de a La Nación tudomása szerint Marcelo Kemény és Alejandro Bohn ügyvédei azonnal cáfolták az értesülést. A harmadik és nem jó hírről szintén a La Nación számolt be: a keddi elakadás miatt lassabban fog haladni a fúrófej száz méter mélységig, tehát késni fog a bányászok kiszabadítása is.
Sírás a víz alatt