Semjén: Biztattam a kínaiakat, hogy érdemes nálunk befektetni

Magyarország stabil, tartja magát nemzetközi vállalásaihoz, érdemes itt befektetni – hangsúlyozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes az északkelet-kínai Csilin (Jilin) tartomány székhelyén, Csangcsunban (Changchun) megrendezett nemzetközi gazdasági, környezetvédelmi konferencián tartott előadásában és találkozóin a kínai vezetőkkel.

MNO
2010. 09. 03. 18:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Ismertettem a magyar gazdaság helyzetét, a stabilitás megteremtését szolgáló 29 pontot, elmondtam, hogy betartjuk a nemzetközi kötelezettségeinket, és arról igyekeztünk meggyőzni a kínai partnereinket, hogy érdemes hozzánk hozni a pénzüket” – számolt be háromnapos vidéki útja és közel egyhetes kínai látogatása végén, hazautazása előtt Semjén Zsolt az MTI-nek Pekingben. A feltörekvő iparágak világ-csúcstalálkozójának, egyben az északkelet-ázsiai expónak helyet adó Csilinnek már van kapcsolata Fejér megyével, de érezhető volt, hogy a tartomány ezt szívesen megerősítené, ezért mind a tartomány párttitkárát, mind a kormányzóját meghívták Magyarországra – mondta a miniszterelnök-helyettes.

A konferencia, amelynek Dominique de Villepin korábbi francia kormányfő volt az egyik fővendége, s amelyen jelen volt Latorcai János (KDNP), a parlament alelnöke is, elsősorban két témát érintett: a globalizációt és annak hatását, valamint energetikai, környezetvédelmi kérdéseket. Kínában a gazdaság már túl van a válságon, ami az is jelenti, hogy erre „rákapcsolódva” más országok is segítséget kaphatnak a növekedési pályára álláshoz – szűrte le az előadásokból Latorcai János. A szűkebb témakörökkel kapcsolatban megjegyezte: sok szó esett az alternatív energiaforrásokról, azok tanulmányozásáról, a kutatásokról, de új konkrét eredmények bemutatására nem került sor Csangcsunban.

A magyar vendégeket elvitték az 1. számú csangcsuni autógyárba, ahol megnézték a Volkswagen szerelősorát; egy másik gyáregységben pedig a kínai Vörös Lobogó márkájú gépkocsi összeszerelését. A magyar politikusok megismerkedhettek a térségi fejlesztési elképzelésekkel, láthatták a most épülő városokat, és eljutottak a nagy sebességű vonatok gyártóihoz is. A kínai gyártók immár a világpiacon is kopogtatnak, s nem titkolt céljuk, hogy Magyarországot is megnyerjék a termékeiknek. Latorcai János szerint nálunk egyelőre legfeljebb a 200-250 kilométer/óránkénti vontatási sebességű normál pályás vonatok jöhetnek szóba. Ugyanakkor elhangzott az is, hogy a kínai vállalat – tudván, hogy Budapesten közeleg a metrószerelvények cseréjének ideje – szeretne Magyarországon metrószerelvényeket eladni. Elhangzott: örülnének, ha magyar mérnökök jönnének Kínába és megismerkednének a kínálattal.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.