700 ezer lakos döntött úgy, hogy életmódot változtat

Bhutan kormányfője meglepő javaslattal állt elő a boldogságot kutató nemzetközi konferencián. Jigme Thinley szerint az egy főre jutó nemzeti össztermék helyett inkább a bruttó boldogság belső érzése legyen az államok közötti új társadalmi–gazdasági fejlettség mércéje.

2010. 10. 21. 19:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszterelnök a boldogság első nemzetközi konferenciáján fejtette ki elképzelését. A bhutáni kormányfő szerint az anyagi javak felhalmozásával mért fejlődés nekik nem okoz boldogságot, mert minden rossznak előidézője, amely többek között a földet és az emberiséget is az önpusztításba sodorja. Az ellenőriz(het)etlen fejlődés és termelés ugyanis súlyosbítani fogja az éghajlatváltozást, hiszen az energia– és nyersanyagforrásokért újabb és még pusztítóbb háborúkba fogja sodorni a világot, mint az előző évszázadban.

Thinley szerint a mindössze hétszázezer lakos ezért nemrég úgy döntött, hogy életmódot változtat. Így tíz év alatt lassan, de biztosan elérik, hogy a külső ellátástól függő ország státuszból bekerülnek a közepesen fejlett országok közé. A kormányfő hangsúlyozta, hogy Bhutan 2012-ben az ENSZ előtt tudja majd bizonyítani, hogy ők elérték a millenniumi célokat. Mindezt úgy, hogy a lakosság összhangot tudott teremteni testi és lelki szükségletei között, megőrizte kulturális hagyományait, tiszteletben tartotta a környezetét és szoros családi kapcsolatokat ápolt, nem megfeledkezve a közösségi érzésről sem.

(lavanguardia.es, elmundo.es, lomasimportante.es)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.