eluniversal.com.mx, jornada.unam.mx, milenio.com, excelsior.com.mx, reforma.com – Mexikó
A mexikói sajtóban három hét után ismét téma, hogy több alaptalan híresztelés után valóban szabadon engedték a kormányzó Nemzeti Cselekvés Párt (PAN) legbefolyásosabbnak tekintett politikusát.
Diego Fernández de Cevallost, ismertebb nevén „Jefe Diegót” idén május 14-én rabolták el máig ismeretlen személyek, akik azóta „rejtélyes eltüntetők” néven szoktak hírt adni magukról. Az 1994-ben az elnökjelöltségért induló, aztán tisztázatlan okok miatt mégis visszalépő, 69 éves Jefe Diego most testileg gyenge, de lelkileg erős, írta róla az egyik újságíró, Joaquín López Dóriga. A Milenio című lap is megjegyezte, hogy Jefe Diego elrablásának, fogvatartásának és kiszabadításának körülményei félelmet keltettek még saját családtagjaiban is. Három nővérének egyike ugyanis nem merte elárulni nevét sem, úgy közölte, hogy hamarosan nagy ünnepséget rendeznek a viszontlátás örömére.
dn.sapo.pt, publico.clix.pt, expresso.clix.pt – Portugália
Nem akármilyen meglepetésről számolt be a Diário de Notícias a január végi elnökválasztások előkampányában. Az aggastyán korú Manuel Alegre, a portugál szocialista párt (PS) egyik alapítója, valamint a szélsőbaloldalon, sőt a jobbközép táborban is támogatókat kereső tekintélyes orvos, Fernando Nobre ugyancsak megcélozta a katolikus szavazókat. Utóbbi, a Nemzetközi Orvosi Ellátás (AMI) civil szervezetének alapítója José Policarpo bíboros, Lisszabon pátriárkájának szavaival támadta a jelenlegi államfőt, az újraválasztásáért induló jobbközép Aníbal Cavaco Silvát. Nobre az idős portugál egyházfő csütörtöki interjújából idézve emlékeztette az esélyes Cavaco Silvát kettejük pénteki tévévitáján: a jelenlegi gazdasági válság és a munkanélküliség az éhséglázadás veszélyével fenyeget.
A most 71 éves Cavaco Silva azzal hárította el az ügyes támadást, hogy ő nem felelős a kormány politikájáért. Nobre megkérdőjelezte Cavaco Silva kétértelmű állásfoglalását is az egyneműek házasodását biztosító törvény ügyében, amit az államfő végül is aláírt, de fenntartotta szóbeli ellenvéleményét. Nobre ezzel a másik támadással azokra a portugál katolikus szavazókra gondolt, akik nem tudták megbocsátani az elnöknek, hogy az év elején végül mégis szentesítette ezt a törvényt.
Elgázolt egy embert a vonat Kecskeméten