A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkáraként dolgozó kereszténydemokrata politikus kiemelte: Placid atya vállalta a megszólalást akkor is, amikor értékek, a hite mellett ki kellett állni. Különleges karizmája van, s a megpróbáltatások miatt, amelyeket élete során végig kellett élnie, soha nem panaszkodott. A munkatáborban töltött legborzalmasabb évekről is úgy tud beszélni, hogy azokból nem a keserűség, hanem a remény, az Istenbe vetett hit sugárzik – fogalmazott Rétvári Bence.
Az Éghajlat Kiadó gondozásában megjelent Élet és Imádság címet viselő könyvben a 95. évében járó Placid atya életének legfontosabb mozzanatait rögzítik, s a kiadványhoz egy kétlemezes hangoskönyv is tartozik.
Olofsson Károly Placid 1916. december 23-án született. A budapesti bencés gimnáziumban érettségizett, majd 1933-ban belépett Szent Benedek rendjébe, s 1939-ben szentelték pappá. A Pannonhalmi Területi Apátság keretében a pasztorációban, tábori lelkészi szolgálatban és gimnáziumi tanárként dolgozott 1946 tavaszáig, amikor a szovjet katonai bíróság szabadságvesztésre ítélte.
Tízéves száműzetéséből hazatérve fizikai munkás lett, mert rendjébe nem térhetett vissza. Hatvanéves korában vonult nyugdíjba. Azóta papi szolgálatot teljesít a budai Szent Imre Plébánián, jegyesoktatást és rendszeres felnőtt katekézist vezet. Lelkigyakorlatokat tart évente több ízben Budapesten, vidéken, valamint a határokon túl is. Magyar Örökség-díjas és Pro Ecclesia Hungariae-díjas.
(MTI)
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
