Mark Toner külügyminisztériumi szóvivő nyugtalanítónak nevezte a fenti lehetőséget. „Ha Szíria Iránhoz fordul segítségért, akkor nem gondolhatja komolyan a reformokat” – tette hozzá.
A WSJ amerikai tisztségviselőkre hivatkozva azt írta csütörtökön, hogy Irán tömegoszlató eszközöket küldött Szíriának, és egyéb szállítmányok is várhatók. Szeyed Samszeddín Hosszeini, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank tavaszi washingtoni ülésén tartózkodó iráni pénzügyminiszter cáfolta az amerikai értesüléseket. A politikus újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy Teherán sem Bahreinben, sem Szíriában nem avatkozik be, majd az 1979-es iráni iszlám forradalomhoz hasonlította a jelenleg zajló arab felkeléseket.
A szíriai hatóságok is tagadták, hogy segítséget kapnának a tüntetések elfojtásához az iszlám köztársaságtól. „A külügyi szóvivő nyilatkozatai minden alapot nélkülöznek” – mondta egy szíriai tisztségviselő.
A Fehér Ház kedden felháborítónak nevezte a szíriai tiltakozások elnyomását, és újból felszólította Bassár el-Aszad elnököt, hogy tartsa tiszteletben népének „egyetemes jogait”. John Kerry szenátor csütörtöki közleményében azt tanácsolta Aszadnak, hogy ne erőszakkal válaszoljon a péntekre meghirdetett tüntetésekre.
Az Egyesült Államok a vita és elhidegülés több éve után néhány hónappal ezelőtt újból nagykövetet küldött Damaszkuszba, akinek feladata a párbeszéd újjáélesztése volt egy olyan országgal, amely Washington szerint nyugtalanítóan közel áll Iránhoz.
(MTI)

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben