Mint írták, „örömmel vettük tudomásul, hogy Szászfalvi László államtitkár a rádióban, a televízióban és az írott sajtóban is többször kijelentette, a baptisták is a történelmi egyházak kategóriájába tartoznak”. A baptista egyház emlékeztet arra, hogy az első Orbán-kormány idején, 1998-ban a kormány és a felekezet között létrejött megállapodás „ezt már egyszer deklarálta, a történelmi Magyarország baptista missziójának 1523-as kezdetének elismerésével”.
Megfogalmazásuk szerint megtisztelő volt számukra, hogy a magyar kormány képviselői a magyarországi történelmi egyházak vezetőit fogadta a Parlamentben, s a meghívottak sorában a baptisták is ott voltak. A magyar baptisták már a trianoni határok meghúzása előtt is országos lefedettséggel rendelkeztek, és gyülekezeteikhez több mint ötvenezren tartoztak. A Kárpát-medencében jelenleg mintegy negyedmillió, világszerte több mint 110 millió baptista él – közölték.
Arra is felhívták a figyelmet, hogy a baptista felekezet napjainkban az egyik legnagyobb protestáns egyház a világon. A magyar baptisták csaknem 500 éves történelmük során hitéleti, szociális, kulturális, oktatási tevékenységükkel, a Baptista Szeretetszolgálat magyarországi és nemzetközi segítségnyújtásával mind a mai napig jelentősen hozzájárulnak az ország szellemi felemelkedéséhez – tették hozzá.
(MTI)
Szijjártó Péter új határátkelőket jelentett be
