Nagy az érdeklődés az Új Széchenyi-terv pályázatai iránt

Az Új Széchenyi-terv (ÚSZT) pályázatai iránt élénk az érdeklődés; ha a mostanihoz hasonló ütemben érkeznek a pályázatok, a 2013 végéig rendelkezésre álló források hamarabb kimerülhetnek – mondta Barta E. Gyula, a MAG Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. vezérigazgatója sajtótájékoztatón csütörtökön Berhidán.

MNO
2011. 06. 16. 14:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Új Széchenyi-terv első nyertes pályázójának, a berhidai Nesó Bt.-nek helyszíni projektlátogatásán a vezérigazgató elmondta, hogy a március elseje óta beadható gazdaságfejlesztési pályázatokra eddig már több mint 2500 igény érkezett, és 614 pályázónak már megítélték a támogatást.

Barta E. Gyula kiemelte, hogy a program eddigi sikere nem megkérdőjelezhető, az intézményrendszer a 30-45 napos határidőket képes tartani. A vezérigazgató szerint a berhidai nyertes pályázat az ÚSZT tipikus példája, mert a magyar kisvállalkozók az állammal közösen vállalnak kockázatot, az új konstrukciónak vissza nem térítendő és visszafizetendő része is van a piacinál jóval kedvezőbb kamatozás mellett. „A legfontosabb kérdés ma az, hogy a magyar mikro-, kis-, és középvállalkozások – vagyis a hazai cégek 80 százaléka – hisznek-e önmagukban és képesek-e elfogadható üzleti tervet kidolgozni” – fogalmazott Barta E. Gyula.

Kiemelte, hogy az új programokban az újrakezdéshez és az új vállalkozások indításához is megadják a lehetőséget. A MAG Zrt.-nek a visszatérítendő támogatásokhoz jelenleg 35 milliárd forintos keret áll rendelkezésére, a pályázatok vissza nem térítendő részéhez 8-10 milliárdot tudnak biztosítani, amely az igényekhez növelhető – mondta a vezérigazgató.

Siba Ignác, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Gazdaságfejlesztési Programok Irányító Hatóságának főigazgatója elmondta, hogy júliustól indul az Új Széchenyi-terv nagyobb projektek finanszírozására kidolgozott konstrukciója, amelyben 25 százalék állami támogatást adnak, 25 százalék önerő mellett, és a fennmaradó 50 százalékot banki hitelből előfinanszírozhatják a pályázók.

Nesó Barnabás, a tetőszerkezetek és nyílászárók készítésével foglakozó Nesó Bt. ügyvezetője elmondta, hogy a pályázati forrásból – ami 10 százalék önerővel 3 millió forint vissza nem térítendő támogatást, és ugyanennyi, a piacinál kedvezőbb mikrohitelt jelent – kombinált körfűrészt vásárolnak és fejlesztik az elavult gépparkot. Az 1991 óta működő vállalkozás nyolc főt foglalkoztat, a létszámot a fejlesztésnek köszönhetően várhatóan 1-2 fővel növelik.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.