Ősrégi gyermekkoponyára bukkantak a barlang mélyén

A világ legrégebbi ismert gyermekkoponyáját tárták fel amerikai régészek Marokkóban, egy Atlanti-óceán-partvidéki barlangban.

MNO
2011. 06. 17. 18:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A koponya korát 108 ezer évesre becsülik, s a fogak arról árulkodnak, hogy egy 6-8 éves fiúé volt – olvasható a Pennsylvaniai Egyetem Múzeumának a honlapján (www.penn.museum). A barlangot 110 ezer éve népesítették be először távoli őseink, s a lakályos „otthon” a késő pleisztocéntől a kora holocén időszakáig lakott volt.

A feltárások során négy őskori kultúra tárgyi emlékei kerültek elő. A leletek között szép számmal akadnak kő- és csonteszközök, átfúrt kagylók, s a régészek arra is találtak bizonyítékot, hogy a barlang egykori lakói ismerték az okkert.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.