Bild Zeitung (bild.de)
A legnagyobb példányszámú német bulvárlapban a Kaotikus állapotok a City BKK-nál című cikk arról ír, hogy közel 20 egészségbiztosítási pénztár küzd súlyos pénzügyi problémákkal. A csődbe jutott City BKK-nak a többi egészségbiztosítási pénztár támogatására van szüksége, hogy a megválaszolatlan levélhegyeket feldolgozza. Hogy ezt megoldják, abban a héten a többi egészségbiztosítási pénztár 43 munkatársa segít. A csődbe jutott pénztár eddig a segítség minden formáját visszautasította.
„Június 30-ig el kell intézni a feldolgozatlan szolgáltatásigényléseket” – fogalmazott Oliver Reken, a pénztár elnökségi tagja. Az elnökség a munkatársak nagyfokú leterheltségével magyarázta az elintézetlen igénylések felhalmozódását. „Amennyiben a többi pénztár halogatás nélkül felvette volna a pácienseinket, akkor a probléma nem lett volna ilyen nagy” – mondta Reken. Amint a lap más egészségbiztosítási pénztárak szakértőitől megtudta, a City BKK-nál hetek óta összesen 10 000 szolgáltatásigénylés fekszik feldolgozatlanul. A probléma részben abból adódik, hogy egyes munkatársak felmondtak, mások beteget jelentettek.
Reken tájékoztatása szerint közel 100 ezren otthagyták az egykor közel 130 000 tagú City BKK-t és átléptek más pénztárakhoz. „Célunk, hogy minden ügyfél június 30-ig válasszon magának egy új pénztárat” – fogalmazott Reken. Azoknak a tagoknak, akik július elsejéig nem keresnek új pénztárat, sem kell aggódniuk a biztosítottsági védelmük miatt. „Megoldást találtunk arra, hogy a City BKK biztosítási kártyáit július elseje után is elfogadják” – nyilatkozta az egészségügyi pénztár elnökségi tagja. Ha akkor valaki orvoshoz megy, akkor a „City BKK felszámolótestület” fogja kifizetni a biztosítást. Ez a „testület” a csődbe jutott pénztár utódszervezete. Az utódszervezet később attól az egészségbiztosítási pénztártól szedi be a pénzt, ahová az egykori tag át fog lépni. „Egyetlen biztosítottnak sem kell attól tartania, hogy elmegy az orvoshoz és ott nem kezelik” – fogalmazott Reken.
Nachrichten TV (n-tv.de)
A német hírtelevízió „A flamand függetlenség utcája” – A politikusokat letartóztatták Brüsszelben című tudósításában a belga kormányválság legfrissebb történéseivel foglalkozik. Belgiumnak egy éve nincs kormánya.
A flamand nemzeti párt szerint ez azt bizonyítja, hogy az ország megbukott. Egyetlen alternatívának „egy független Flandria” létrehozását tarják. A flamand radikálisok több vezető politikusát egy – a belga kormányválsághoz kapcsolódó – betiltott brüsszeli tüntetés alkalmával megbilincselve vezették el. Bruno Valkeniers-t, a szélsőséges Flamand Érdek (Vlaams Belang) párt elnökét és Filip Dewinter frakcióvezetőt a belga kormány székhelyének közelében a rendőrség ellenállás nélkül letartóztatta. További párttagokat is bevittek a közeli rendőrőrsre. Dewinter korábban a kormány székhelye és a belga parlament melletti utcát szimbolikusan átkeresztelte a „Flamand szabadság utcájára”.
„Egy évvel a választások után világos, hogy Belgium kudarcot vallott és az egyetlen alternatíva a flamand függetlenség irányába történő elmozdulás” – nyilatkozta Dewinter. Azonban a „Flamand szabadság utcájában” a középületek miatt a politikai tüntetés tilos.
Hétfőn pontosan egy esztendeje, hogy Belgiumban az Yves Leterme vezette kormány bukása után új parlamentet választottak. Azonban a pártok eddig képtelenek voltak új koalíciós kormány megalakításáról megállapodni. A válság legfontosabb oka az, hogy állandósult a vita a két nagy népcsoport, a holland nyelvű flamandok és a francia nyelvű vallonok között.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben