Az országos átlagtól messze elmaradó megbetegedési és halálozási mutatókkal rendelkező megyében az Európai Unió által 90 százalékban támogatott beruházásnak óriási jelentősége van. Keretében új sürgősségi, onkológiai, gyermekcentrum épül. Előbbiek a megyei lakosság egészségi állapotának javítása mellett a tágabb környezet – többek között a határon túli betegek – fogadására és színvonalas gyógyítására is esélyt adnak. Az új gyermekrészlegnek pedig a népességpolitikai célok elérésében lehet jelentős szerepe – emelte ki Kiss Zoltán, a kórházat működtető, 100 százalékban önkormányzati tulajdonban lévő Egészségügyi Holding Nonprofit Zrt. vezérigazgatója.
Adorján Gusztáv, a kórház főigazgatója kifejtette, a gyermekcentrumban 21. századi színvonalú koraszülöttosztályt alakítanak ki, aminek fontosságát jelzi, hogy éves szinten egy kisvárosnyi emberrel csökken az ország népessége, ennek megállításához pedig a neonatógiai (újszülött) ellátás korszerűsítésére is elengedhetetlenül szükség van.
Az 1899-ben alapított Jósa András Oktatókórházban megvalósuló 12 milliárd forintos beruházás 27 százalékát fordítják korszerű műszerek beszerzésére, a nagyobb részből pedig az épületberuházásokat finanszírozzák. A fejlesztéshez kapcsolódó bontási munkálatokat már tavasszal megkezdték, a beruházások közbeszerzési tendere a napokban jelent meg. Utóbbi eredményhirdetése őszre várható. A kórház vezetése azt ígéri, a munkálatok befejezéséig a betegellátás zavartalanságáról gondoskodnak. A nyíregyházi tömbkórház-rekonstrukciós projekt az országos szinten 85 milliárd forintos, nyolc kórházat érintő pólusprogram része.

Irak, Afganisztán, Koszovó – három poklot járt meg, most új kihívás várja a magyar alezredest